česky Deutsch English

Městská knihovna opět otevírá, akce se ale nekonají

26.4.2020, Kultura a společnost
Ilustrační foto.

Městská knihovna Sokolov po nedobrovolné přestávce vynucené mimořádnými opatřeními v pondělí 27. dubna opět otevírá svá oddělení pro veřejnost. Po dobu od 27. 4. do 30. 6. ale budou všechna oddělení knihovny v sobotu uzavřena a také jsou zrušeny veškeré plánované akce.

V provozu budou oddělení pro dospělé čtenáře a pro děti a mládež včetně čítárny a otevírá se rovněž pobočka knihovny pro děti a mládež ve Slavíčkově ulici na sídlišti Michal. Návštěvníci knihovny se prozatím musí obejít bez internetových služeb a bez prezenčního půjčování novin a časopisů.

Knihovna bude otevřena pro půjčování a vracení knih a dalších druhů dokumentů (kromě deskových her). Čtenáři mohou využít služby expresní balíček, kdy si lze dokumenty objednat prostřednictvím e-mailu knihovna.so@mksokolov.cz a do druhého dne budou připraveny k vyzvednutí přímo u výpůjčního pultu na příslušném oddělení. Knihy ze skladů si lze objednat pouze předem prostřednictvím e-mailu nebo telefonicky. Čtenářům bude u knih a dalších dokumentů, které nemohli vrátit ve stanovené lhůtě kvůli uzavření knihovny a omezenému provozu, výpůjční doba prodloužena do 31.5.2020. Informace poskytneme na telefonu 352 622 505, 359 808 415 nebo na kontaktním e-mailu: knihovna.so@mksokolov.cz

Hygienická opatření: Návštěvníci knihovny musí používat dezinfekci a ochranné pomůcky (roušky a popř. rukavice), musí dodržovat rozestupy 2 m a maximální počet osob v půjčovnách. Žádáme čtenáře s akutními zdravotními potížemi nebo podléhající karanténě, aby návštěvu knihovny odložili.

Provozní doba knihovny bude do odvolání v omezeném režimu:

Pouze pro občany 65+

pondělí – pátek: 9.00 – 10.00

(v této době nebude otevřeno oddělení pro děti a mládež ani pobočka Slavíčkova)

Pro všechny čtenáře a všechna oddělení

pondělí a čtvrtek: 10 -12 a 13 - 17 

úterý, středa, pátek: 10 –12

Ilustrační foto.Informační plakát.