česky Deutsch English

Koncert pro seniory s V. Hronem bude online

12.10.2020, Kultura a společnost
Ilustrační foto.

Oslavy Mezinárodního dne seniorů, které se měly letos 1. října uskutečnit na dvou místech v regionu, se z preventivních důvodů kvůli šíření nákazy koronavirem nemohly uskutečnit. Senioři, a nejen oni, si místo oslav mohou užít na online koncert s oblíbeným bavičem, zpěvákem a imitátorem Vladimírem Hronem. 

Zábavný program mohou lidé sledovat v pátek 16. října 2020 od 14.00 do 15.00 hodin prostřednictvím Youtube kanálu Městského domu kultury Sokolov, na facebookových stránkách MDK Sokolov a Karlovarského kraje„Nemohli jsme riskovat, že by se v době čím dál vyšších počtů lidí nakažených koronavirem setkali senioři na větší akci organizované krajem. Chceme jim to ale vynahradit a připomenout si společně s nimi Mezinárodní den seniorů právě formou online koncertu, jehož hlavní hvězdou bude moderátor a zpěvák Vladimír Hron. Na přípravě akce spolupracujeme s Městským domem kultury Sokolov. Je to naše úplně první zkušenost s online akcí pro seniory, ale většina z nich je i ve vyšším věku velmi aktivní a dokáží si poradit i s moderní technikou a s internetem. Budu doufat, že jim pomůže i rodina a případně přátelé, aby koncert zájemci mohli sledovat,“ uvedl hejtman Petr Kubis.
Informační plakát.
Informace o možnosti sledovat koncert
dostaly seniorské organizace a kluby v celém regionu, zařízení sociálních služeb, držitelé karet Senior Pas i města a obce, podrobnosti budou k dispozici i na webových stránkách Karlovarského kraje a na sociálních sítích. „Budeme rádi, když nám senioři po koncertu sdělí své postřehy a nápady, abychom věděli, jestli se jim nápad líbil a má smysl do budoucna naplánovat další podobné akce,“ dodal hejtman.
Pokud budou mít senioři zájem, mohou během koncertu někomu poslat vzkaz s pozdravem nebo věnováním. V případě zájmu lze napsat na e-mail: katerina.rentkova@kr-karlovarsky.cz  nebo volat 354 222 633, a to do středy 14. 10. 2020.
(pav)