česky Deutsch English

Jubilantka říká, že chůze po schodech je zdravá

7.10.2020, Kultura a společnost
Jubilantka Gertruda Černá.

Mnozí lidé naříkají, když mají vyjít pěšky několik pater. To paní Gertruda Černá si nestěžuje, i když jí to prý už neběhá jako za mlada. Čtyři patra v domě bez výtahu i nadále zvládne vlastními silami, a jak říká, je to dobré na utužování fyzické kondice. Tady je dobré podotknout, že paní Černá oslavila ve středu 7. října dvaadevadesáté narozeniny. Osobně jí popřála a dárečky předala starostka města Renata Oulehlová.

Jubilantka Gertruda Černá.Jubilantka Gertruda Černá.Jubilantka Gertruda Černá.Jubilantka Gertruda Černá.Jubilantka Gertruda Černá.

Rodačka ze slovenského Kežmaroku přišla do Sokolova v roce 1945. Respektive nejdříve do Svatavy, kde chvíli bydlela. Když v ulici Karla Čapka vyrostly panelové domy, nastěhovala se tam a tady žije dodnes. „Celý život jsem po příchodu na Sokolovsko pracovala ve svatavské přádelně. Je mi smutno, když vidím, jak to s ní dopadlo. A také v důchodu jsem nevydržela sedět doma a chodila alespoň pomáhat s úklidem,“ vzpomíná Gertruda Černá. Na svůj věk je stále čilá, ráda si přečte časopisy a také knížky, spíše než televizi dává přednost poslechu rádia. A nevynechala ani nedávné krajské volby. Zkrátka, stále se snaží žít aktivně.

(mel)