česky Deutsch English

Jaká byla uplynulá sezona pro taneční soubor Anfas?

2.7.2022, Kultura a společnost
Taneční soubor Anfas.

Další sezona je za námi. A byla to pořádná jízda! Sály v tomto letním čase už zejí prázdnotou, tanečnice a tanečníci si užívají zaslouženého odpočinku a nabírají síly. Nadlouho tomu tak ale nebude. Každopádně je nyní ten nejlepší čas podívat se zpět na to, co se vlastně v sezoně 2021/2022 událo.

Asi bychom se měli vrátit ještě o kousek dál, do doby covidové. Ta byla pro nás všechny nepochybně velmi náročná, ale co se týče kolektivních sportů, byla snad ještě horší. Jak dáte dohromady 25 dětí, když se jich smí scházet pouze pět? Po celou dobu covidu jsme se snažili vymýšlet různé způsoby, jak nepřestávat tančit. Přes online tréninky nebo zimní venkovní přípravu až po individuální tréninky. Jsme tak rádi, že tato doba je konečně za námi.

Když jsme po lockdownu nastoupili zpátky, byla to pro nás velká rána a návrat do reality. Měli jsme hodně co dohánět, a tak nastal tvrdý režim pro nás pro všechny. Každodenní tréninky a tvrdá dřina pro trenéry i tanečníky. Ale vyplatilo se! Pojďme se tedy společně podívat, jaké ovoce tvrdé tréninky přinesly.

Naší tour jsme začali netradičně v Mostě na první zastávce Taneční skupiny roku. Se čtyřmi choreografiemi jsme bojovali o postup do dalších kol a nikdo neodešel s prázdnou. Baby choreografie “Něco si přej” obsadila 2. místo, dětská choreografie “Forest Fairytale” odvezla 1. místo, juniorská show “Milky Way” se umístila na 3. místě a seniorská kategorie odvezla domů bramborovou medaili.

Nadšeni z úspěchů jsme byli o to víc nervózní z další soutěže, kterou byla Czech Dance Masters v Plzni. Zde jsme se účastnili dokonce s šesti choreografiemi a musíme říct, že ten den byl plný překvapení, slz a dojetí. Mimo krásná umístění (Baby 3. místo, Děti 4. místo, Hobby juniors 2. místo, Juniors show 1. místo a senioři 2. místo) vytančila juniorská kategorie s choreografií “Missing you” 1. místo a stipendium na taneční kemp “Tanec bez hranic” v hodnotě 75 600 korun. Nikdo to nečekal, a o to byla radost ještě větší.

I přes to, že taneční sezona byla v plném proudu a všichni jsme se na ni řádně připravovali, se našla volná chvíle na účast na workshopu nejlepších slovinských tanečníků MTP Movement. Moc děkujeme všem za tuto příležitost vidět ty nejlepší tančit přímo u nás v kraji a něco se od nich přiučit. Na konci sezóny jsme nelenili a stihli jsme řadu plesů a vystoupení na různých akcích.

Na závěr sezony 2021/2022 jsme pořádali naši vůbec první taneční exhibici. Divadlo praskalo ve švech a nervozita nás i našich tanečníků byla obrovská. Přes všechen stres a náročnost organizace ale musíme říci, že večer byla naprosto kouzelný a bavilo se jak publikum, tak všichni účinkující. A i když jsme změnili logo, tak my se neměníme a jedeme dál. Odpočatí a plní síly do nové sezony.

TS Anfas