česky Deutsch English

Hornická na „byťáku“ aneb To jsme z toho jeleni

7.9.2020, Kultura a společnost
Vrcholem večera bylo vystoupení kapely Jelen.

Den horníků byl letos hodně jiný. Asi tak, jako je letos hodně jiný celý koronavirový rok. Příprava „hornické“, to bylo tentokrát pro silné nátury. Bude, nebude, bude, nebude… A když už se zdálo, že bude a program Dne horníků byl venku, přišel verdikt hygieniků, že pokud se oslavy uskuteční, tak jenom malé, malinkaté. Aby se lidé alespoň trochu pobavili, zrodil se nultý ročník hornického hudebního festivalu. Jenomže co se kolem toho dělo, z toho jsme jeleni. A asi by byli i muzikanti z kapely Jelen, kdyby to věděli.

Ředitel kulturního domu si možná ještě teď říká, „že jsem se na to, já blbec, raději nevykašlal,“ protože byl řadou zasvěcených odborníků přes kulturu, ekonomiku a sociální i další věci na facebooku verbálně lynčován. Zejména za to, že si dovolil požadovat vstupné. Tohle už nemá cenu rozebírat… Kdo však nepodlehl hysterii šířené některými lidmi na fb a na akci se do areálu Sokolovské bytové vydal, určitě nelitoval. Našel tady perfektní zázemí, kde byla hojnost jídla a pití, odpovídající sociální zařízení a především perfektní muzika. Laura a její tygři, The Beatles revival band The Backwards, Turbo a Jelen. Za to vše 200 korun pro dospělé… Opravdu symbolické vstupné. Troufnu si tvrdit, že ti co přišli, tak se dobře bavili.

A ti co nepřišli z jakýchkoliv důvodů? Jejich škoda. „Nepotrestali“ ale pouze pořadatele, ale především všechny vystupující. Frontman kapely Jelen Jindra Polák to řekl víc než jasně. Ve složitém čase koronavirovém to nemá kultura lehké a také muzikanti byli odsouzeni k dlouhé nečinnosti bez koncertů. Proto jsou vděční za každé vystoupení a kontakt s publikem... Je to všechno o jakési sounáležitosti v komplikované době.

(mel)

Fotoreportáž z akce najdete zde