česky Deutsch English

Děti ze školky měly na rozhledně hlavu v oblacích

14.11.2020, Kultura a společnost
Děti na poznávacím výletě na Hard.

Vstříc dobrodružstvím a novým poznatkům se děti s učitelkami z Mateřské školy Alšova v Sokolově společně vydali na místní rozhlednu Hard. Vycházka se uskutečnila v rámci projektového dne nazvaného Sokolovsko v oblacích, připraveném ve spolupráci Mateřské školy Alšova a MAP SOKRA.

Děti se orientovaly v mapě, trasu značily šipkami na chodníku, pozorovaly okolí, kudy právě šly, co je kolem nich nebo se dozvěděly, co vlastně znamená slovo rozhledna. „Vystoupali jsme na rozhlednu a hovořili o tom, jak vznikl název našeho města, k čemu rozhledna slouží a co všechno z ní můžeme vidět. Počasí nám sice nepřálo, což může být motivací pro děti a jejich rodiče, vypravit se na rozhlednu Hard za příznivějších podmínek, aby bylo vidět o něco více z našeho kraje. Než jsme se rozloučili s rozhlednou a vypravili se nazpět do mateřské školy, na památku naší návštěvy jsme na místě zanechali malé barevné kamínky. Ty, jak děti správně odpověděly, nejsou odpadem, ale patří do přírody a tím pádem neděláme nepořádek a neznečišťujeme přírodu a město,“ uvedla učitelka Denisa Schmidová.

Děti na poznávacím výletě na Hard.Děti na poznávacím výletě na Hard.

Děti i s učitelkami se pokusili rozhlednu obejmout v počtu, v němž se místo společně vydali, jestli to zvládnou. Chyběla jedna osoba, ale někdo musel fotit. Tak snad příště.

(red)