česky Deutsch English

Děti relaxovaly se smutným klaunem u rybníčku

26.2.2021, Kultura a společnost
Relaxační den v mateřské škole.

Den plný relaxace a pohody čekal na děti ve třídě U Žlutého klíče v Mateřské škole Vítězná. I proto, že v současné době potřebují všichni čas od času relaxovat, odpočívat, uvolnit se a načerpat novou energii. Námětem pro tento den byl smyšlený příběh nešťastného klauna. Děti ho pozvaly na výlet k rybníčku, který vznikl ve třídě.

Relaxace s klaunem u rybníčku se odehrávala za pomoci netradičních nástrojů, kterými byly například igelitové pytlíky, plastové lahve s vodou, kelímky s vodou a brčky, chrastítka a další. To vše navodilo příjemnou atmosféru. Šplouchání, bublání, šumění vody, cvrkot cvrčků, kuňkání žabiček, šustění rákosí a trávy… Prostě klidné a příjemné prostředí u vody.

Zvuky přírody zaznamenávali účastníci relaxace barvami na velkoplošný formát papíru. K vyjádření barvou používali netradiční pomůcky – hřebeny, skleněné kuličky, brčka, masážní míčky, plastová tvarová tvořítka, houbičky, korkové zátky, sítka, kartáčky, drátěnky a různé špachtličky. Během těchto aktivit se podařilo v každém vyvolat pocit uvolnění, klidu a spokojenosti. Den plný relaxace a pohody splnil svůj smysl a očekávání, určitě nebyl posledním v tomto školním roce.