česky Deutsch English

Den vítězství připomněly pietní akty u pomníků

7.5.2020, Kultura a společnost
Pietní akt u na jednom z pěti pamětních míst v Sokolově.

Vzpomínkové pietní akty připomněly ve čtvrtek 7. května Den vítězství na několika místech v Sokolově. Akce k 75. výročí konce 2. světové války se zúčastnili za nouzového stavu a mimořádných opatření kvůli epidemii koronaviru pouze zástupci města Sokolov, starostka Renata Oulehlová a místostarostové Karel Jakobec a Jan Picka.

Pietní akt u na jednom z pěti pamětních míst v Sokolově.Pietní akt u na jednom z pěti pamětních míst v Sokolově.Pietní akt u na jednom z pěti pamětních míst v Sokolově.Pietní akt u na jednom z pěti pamětních míst v Sokolově.Pietní akt u na jednom z pěti pamětních míst v Sokolově.

Památku významného výročí v dějinách lidstva uctilo vedení města postupně u pamětní desky příslušníka RAF umístěné na Základní škole Rokycanova, u pamětní desky Poděkování americké armádě na Starém náměstí, u pomníku připomínajícím lazaret pro válečné zajatce v Atletické ulici, u památníku sovětských zajatců v Heyrovského ulici a nakonec položili zástupci města věnec k soše bojovníka od Sokolova před městským úřadem.