česky Deutsch English

Den horníků připomněl staré dobré časy před covidem

12.9.2021, Kultura a společnost
Zahájení Dne horníků s nezbytným přípitkem.

Po loňském koronavirovém náhradním programu se letos do Sokolova opět vrátil Den horníků a hornická pouť, aby už v téměř obvyklém formátu připomněly, jaké to bylo bavit se bez omezení a zákazů před covidem. Z někdejšího programu akce sice ještě chyběl průvod hornických měst a spolků, ale jinak se už zábava téměř přiblížila normálu. A byla zadarmo, jak byli Sokolováci zvyklí.

Program se povedlo nastavit tak, aby město žilo od Starého náměstí, které bylo vyhrazeno folku a country, přes pěší zónu 5. května se stánky až po náměstí Budovatelů s hlavní scénou. Odtud popřáli lidem při zahájení Dne horníků hezkou zábavu i mnohem lepší časy starostka města Renata Oulehlová spolu s místostarosty Ladislavem Sedláčkem a Janem Pickou. Na pódium přitom pozvali čestného hosta, starostu Andrease Fellera z partnerského města Schwandorf. I jeho přítomnost znamenala, že už snad je přece jen lépe. Poprvé ovšem při zahajovacím ceremoniálu s nezbytným přípitkem pivem Horňák bohužel chyběl sokolovský patriot František Štěpánek. Za ním tedy mířil přípitek do hornického nebe.
Náměstí Budovatelů bylo vyhrazeno hvězdám programu, postupně tady vystoupili například Jakub Děkan, Verona a David Koller. Stánky se zbožím a občerstvením všeho druhu pak byly samozřejmostí. Odtud to bylo už jen kousek do volnočasového areálu Bohemia, jehož část obsadily klasické pouťové atrakce a pokud jde o hudbu, tady zněl především tvrdší rock. Poděkování patří určitě Armádě ČR, jejíž prezentace lákala malé i velké. Zejména samohybná houfnice Dana byla středem pozornosti a na prohlídku se stála dlouhá fronta. A ke Dni horníků bylo milosrdné rovněž počasí, svatý Petr si nechal déšť až na noc po pouti. Takže se bez problémů konal závěrečný ohňostroj, který za vydařeným dnem udělal pomyslnou tečku.

Fotoreportáž z akce najdete zde https://bit.ly/2YPesmF

(mel)