česky Deutsch English

Charitativní koncert měl úspěch, vynesl dvacet tisíc

21.9.2022, Kultura a společnost
Charitativní koncert ve prospěch Jany Lieblové.

Koncert muzikálových melodií s názvem Každý má svůj sen, který byl zároveň charitativní akcí, měl úspěch. Na dobrovolném vstupném se vybralo 20 000 korun. Výtěžek koncertu je určen pro rodinu Jany Lieblové, jež se kvůli jejímu vážnému onemocnění ocitla v těžké životní situaci. Koncert se konal 20. září v klášterním kostele a sbírka byla připravena ve spolupráci s nadačním fondem Andělská křídla.

V zaplněném sále se publiku představila sokolovská rodačka, zpěvačka Jana Hoffmannová, mladý talentovaný zpěvák Ondřej Tolar a jejich hudební doprovod, klavíristka Hana Bezděková. Ještě před zahájením koncertu uvedl Erik Klimeš, jednatel společnosti Sokolovská bytová, že už při přípravě této akce se počítalo s použitím výtěžku z dobrovolného vstupného pro nějakou dobrou věc. „Když jsme se dozvěděli před koncertem o těžké situaci rodiny Lieblových, měli jsme jasno,“ uvedl Klimeš.

Muzikálovým melodiím naslouchala i Jana Lieblová s manželem, velká podpora veřejnosti je dojala. Na koncert přišli i představitelé města starostka Renata Oulehlová a místostarosta Ladislav Sedláček, přítomni byli i zástupci nadačního fondu Andělská křídla.

Janě Lieblové je 26 let, je vdaná a má osmiměsíčního syna Kubíčka. Letos v květnu jí byl zjištěn nádor v srdci a život celé rodiny se tak obrátil naruby. Janě a její rodině má pomoci i veřejná sbírka Šance na život pro Janu a lze ji podpořit na transparentním účtu https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2802270837&fbclid 

Fotoreportáž z akce najdete zde https://bit.ly/3Lxu6az

(mel)