česky Deutsch English

Cesta za pivem tentokrát vedla do pivovaru Permon

8.7.2021, Kultura a společnost
Ilustrační foto.

Jeden z dílů seriálu Malé velké televize (MVTV) Cesta za pivem vás zavede do Sokolova. Jak to dopadne, když parta ajťáků začne v garáži vařit pivo? V roce 2006 tak vznikl vyhlášený pivovar Permon. S rostoucí oblibou řemeslných piv ale rostla i poptávka a pivovar po přesunu do Kapucínského kláštera v areálu Sokolovské bytové zpracuje až 1200 lahví za hodinu a ročně uvaří kolem 40 druhů piv. Reportáž můžete vidět zde https://www.mvtv.cz/video/2514-cesta-za-pivem-permon

Sokolovský pivovar PERMON má denní výstav 1500l. Výroba piva Permon byla zahájena v roce 2006. V roce 2011 byl pivovar modernizován a bylo mu městem Sokolov uděleno právo várečné. Kromě stáčení do již tradičních speciálních pivních 1l PET lahví byla instalována automatická stáčecí linka na skleněné lahve. To umožnilo rozšířit výrobu a sortiment prodeje tradičních nepasterovaných, nefiltrovaných piv o zahraniční pivní speciály. Rostoucí poptávka po pivních speciálech s požadavkem vyšší trvanlivosti a možností prodeje v běžných skladovacích podmínkách je umožněna využitím nově instalované moderní technologie. Tato technologie umožňuje uspokojit poptávku po pivu PERMON také nad rámec regionu a pro export.

Výroba piva PERMON se trvale snaží navázat na tradici pivovarnictví na Sokolovsku. Technické řešení výrobní technologie všech tří pivovarů důsledně vycházelo z historických pramenů a pivovary byly konstruovány podle řemeslných podkladů tak aby se pivo mohlo vařit tradičním způsobem podle osvědčených receptur na klasické varní technologii s otevřenými spilkami a dlouhodobým zráním v ležáckém sklepě s velkou kapacitou. Sokolovské pivo PERMON je vyráběno proslulou českou technologií. Je to tradiční přírodně řádně kvašené nepasterované živé pivo bez přísad.