česky Deutsch English

„Osmička“, to je škola s řadou výtvarných talentů

3.7.2022, Kultura a společnost
Jeden z obrázků žáků ze ZŠ Křižíkova.

O tom, že se na Základní škole Křižíkova daří nacházet výtvarné talenty, jsme již před časem informovali v souvislosti s 2. místem v krajské soutěži ve tvoření z odpadových materiálů. V druhém pololetí školního roku se žáci „Osmičky“ zúčastnili ještě dvou velkých výtvarných soutěží, v nichž také slavili úspěchy.

První z těchto klání tvořivých školáků byla soutěž pořádaná Domem dětí a mládeže v Sokolově, do níž se zapojili s rekordním počtem 45 obrázků na téma Východní putování – kultura Japonska a Číny. V počtu odevzdaných prací byla „Osmička“ první a i výsledky byly potěšující. V kategorii druhého stupně základních škol obsadila 1. i 3. místo. Na nejvyšší stupínek se dostala Marie Horvathová ze 7. A s kresbou lampiónů a třetí byla Kamila Jírovcová ze 7. B s malbou krajiny (na snímku).

Další úspěch zaznamenala Zdeňka Kristová z 9. B, která se s dalšími 19 žáky druhého stupně zúčastnila krajské soutěže na téma Digitální závislosti očima dětí. V soutěži usilovalo o místa vítězů přes 140 dětí ze 16 škol. Zdeňka nakreslila obrázek na téma nevydařená narozeninová oslava a získala za něj ve své věkové kategorii 1. místo.

(vod)