česky Deutsch English

Která stavba bude letos v Karlovarském kraji nejlepší?

18.3.2019, Novinky z města Sokolova a okolí
Která stavba bude letos v Karlovarském kraji nejlepší?

Regionální stavební sdružení Karlovy Vary vyhlásilo soutěž Stavby Karlovarského kraje, která bude probíhat v rámci Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje. Při soutěži Stavby Karlovarského kraje je cílem, aby se nejširší odborná i laická veřejnost seznámilas tím, jak je na tom stavebnictví v Karlovarském kraji a které nové stavby zde vznikly a které se připravují. Soutěž Stavby Karlovarského kraje chce prezentovat všechny současné stavby na západě Čech - v Karlovarském kraji, které jsou zkolaudovány a uvedeny do provozu v období předchozích tří let. Tedy od 1. ledna 2016 – 20. dubna 2019. Zároveň regionální sdružení pokračuje v ukázkách projektů staveb, které jsou připravovány k realizaci (nebo nerealizované) za období minulých pěti let, a to od 1. ledna 2014 do 20. dubna 2019.

Přihlásit je možné i architektonické a urbanistické studie. Tato část je zařazena na základě dlouhodobého zájmu veřejnosti z předchozích ročníků o to, co se bude v regionu do budoucna stavět.

Přihlašovatelem staveb i projektů může být investor, architekt, projektant, zhotovitel stavby, nebo její majitel.

"Naším hlavním záměrem při této soutěži je důraz na prezentaci všeho nového, novostaveb a rekonstrukcí, které se v uplynulém období podařilo zrealizovat. Chceme představit přihlašovatele, poděkovat a podpořit investory, architekty, projektanty a stavební firmy, kteří všichni mění podobu Karlovarského kraje. Zároveň letos chceme opět vybrat, představit a ohodnotit nejlepší projektanty a stavbyvedoucí. Za uplynulých 18 ročníků se prezentovalo 491 staveb včetně projektů, které jsou k prohlédnutí na internetu. Všechny stavby a projekty budou představeny veřejnosti v Karlovarském kraji, nejlepší stavby a projekty vybrané odbornou porotou i veřejností budou prezentovány v tisku a odborných časopisech," uvedla manažerka sdružení Anna Vlášková.

Od 15. května 2019 budou stavby a projekty umístěny na webové adrese www.stavbykarlovarska.cz/cz/hlasovani-skk, kde bude do uzávěrky soutěže 7. června 2019 do 16:00 probíhat veřejné hlasování o stavbách.

"Věříme, že společně s námi budete mít zájem předvést své nové realizace a projekty staveb a dáte spolu s námi signál široké odborné i laické veřejnosti, že architektura, stavebnictví a dobré řemeslo bude vidět i v budoucnu," dodala Vlášková.

(mel)