česky Deutsch English

Kadeti BK Sokolov po průměrném výkonu porazili Děčín

7.10.2018, Novinky z města Sokolova a okolí
BK Sokolov

Ve druhém utkání sezóny kadeti Basketbalového klubu Sokolov přivítali na své palubovce BK Horejsek Děčín. Tento tým má v soutěži hned dvě družstva. V sobotu dopoledne se sokolovští utkali s děčínským béčkem, které má být oproti staršímu áčku přijatelnějším soupeřem.

Sokolovští se navíc s tímto týmem ještě nesetkali, což pro basketbalový růst a konfrontaci bylo jen dobře. Domácí hráči však do utkání vstoupili velice vlažně, když po odehraných pěti minutách hry svítil na světelné tabuli stav 2:2. Trenér Šnobl tak musel rapidně zvýšit hlas, aby své svěřence donutil k větší aktivitě a zpřesnění hry. Kadeti BKS tak postupně začali zvyšovat otáčky a přebírali otěže utkání do svých rukou, což se projevilo i na dvouciferném vedení. Přesto se ale sokolovští hráči neprezentovali hrou, která by odpovídala týmu obhajující první místo v soutěži. Spíše hra sokolovských připomínala školní basketbal, který byl plný chyb, ztrát a především jasných neproměněných střel. To dokazuje technický zápis, který ukázal necelých sedmdesát minutých střel! I přes tyto výtky byli ale domácí lepším týmem a zaslouženě vyhráli rozdílem třiceti bodů. To ale bylo spíše fyzickou a věkovou převahou domácích než samotným basketbalovým umem. Trenér Šnobl tak ze sportovní haly odešel spíše nespokojen, když mu opět jeho svěřenci připomněli svým výkonem, že je ještě čeká hodně tvrdé tréninkové práce, pokud pomýšlejí na nejvyšší umístění v letošním ročníku nadregionální ligy. Pozitivem utkání je určitě celkem snadné vítězství, negativem však předvedená hra plná individuálních chyb. V příštím utkání narazí sokolovští kadeti na papírově slabší Klášterec nad Ohří, proti kterému se opět můžou herně zvednout a připravit se tak na další vyrovnaná utkání…

Sestava a body sokolovských: Jakub Krpenský 23, Daniel Míča 11, David Řánek 9, Jan Pacelt 8, Matěj Heřman 8, Radek Buřič 6, Ondřej Honomichl 6, Jan Čermák 4, Jan Forejt 4, Tomáš Vácha 2, Karel Machala, Daniel Eliáš.

V sobotu 13. 10. se od 16 hodin utkají starší žáci (hráči do 15 let), kteří se ve sportovní hale ISŠTE utkají s TJ Slovan Varnsdorf.

Zdroj: Lukáš Šnobl, BK Sokolov

-ap