česky Deutsch English

ISŠTE Sokolov propojuje partnery videokonferencemi

3.11.2018, Novinky z města Sokolova a okolí
ISŠTE Sokolov propojuje partnery videokonferencemi

Projekt Integrované střední školy technické a ekonomické Sokolov, příspěvkové organizace, s názvem „Průmysl 4.0 – Implementace digitálního vzdělávání do profesního vzdělávání“ chystá ve čtvrtek 8. listopadu 2018 další velký technický krok. S partnerem, kterým je německá DPFA Chemnitz, po několikatýdenních přípravách vyzkouší spojení ve své nové virtuální učebně.

Ve čtvrtek 8. listopadu 2018 proběhne první spojení žáků a pedagogů z obou stran hranice. Ti spolu budou přeshraničně komunikovat pomocí techniky, seznamovat se mezi sebou a poznávat učební moduly, které pro ně připravují pedagogové odborných předmětů, ale také zástupci z řad zaměstnavatelů z průmyslu. Jde o posun vzdělávacího a technického prostředí.

ISŠTE Sokolov propojuje partnery videokonferencemi

Využívání technologií při výuce je v dnešním rychle se měnícím digitálním světě nepostradatelné, zvláště pro žáky technických oborů, kteří musí být po absolvování dostatečně připraveni jak na trh práce, tak na studium na vysokých školách. Zaměstnavatelé si zaslouží žáky, kteří jsou už v době studia konfrontováni s nárůstem technologické zátěže a změnou digitálního prostředí.

Čeští i němečtí žáci se budou setkávat v rámci projektu pravidelně, a to nejen ve virtuální učebně. Partneři připravují společná setkávání pro pedagogy a žáky na české i německé straně hranic. Řešení společných technických problémů je jednou z cest prolínání přeshraničního vzdělávání a motivace žáků pro technické vzdělávání.

Mgr. Pavel Janus, ředitel školy

(ps)