česky Deutsch English

Cyklisté se prali se soupeři i se silným větrem

13.5.2019, Novinky z města Sokolova a okolí

Dalšími dvěma závody v Sezemicích u Pardubic pokračovala cyklistická Extraliga Masters a na startu nechyběli závodníci Cyklo Teamu Killi, kteří byli v konečném hodnocení rozhodně vidět. V sobotu 4. května byla na pořadu časovkou jednotlivců na téměř rovinaté, 17 km dlouhé trati. Velmi silný vítr ale dělal závodníkům problémy. Ze sokolovských závodníků se objevil na startu jen Ludvík Killinger st. a Ludvík Killinger ml. V kategorii D zvítězil L. Killinger st. časem 21:52 a v kategorii B L. Killinger ml. dojel na 5. místě za 22:19.

V neděli 5. května se jel silniční závod na 105 km za podobných podmínek jako sobotní časovka, teplota se pohybovala jen mezi 5 až 7 stupni nad nulou. Opět rozhodoval o výsledku silný vítr, který dělil balík na menší skupiny a jednotlivce. V kategorii D se podařilo 15 km před cílem odjet L. Killingerovi st., který si udržel malý náskok až do cíle a zvítězil. Ve spurtu patnáctičlenné skupiny se pak L. Killinger ml. umístil druhém místě a celkově vybojoval sedmé místo v kategorii B. Další sokolovský závodník Jan Valeš po pádu a defektu zadního kala závod nedokončil. Na snímku na trati závodu L. Killinger ml.