česky Deutsch English

Čištění řeky Ohře 2019

5.4.2019, Novinky z města Sokolova a okolí

Tolik potřebná dobrovolnická akce, už tradiční Čištění řeky Ohře, je letos připravena na 6. dubna od 9:00 hodin. Akce Čistění řeky Ohře se koná pod záštitou Krajského sdružení Místních akčních skupin Karlovarského kraje a cílem akce je hlavně ochrana přírody našeho regionu a ukázání vztahu k prostředí, ve kterém žijeme. Společně se na akci podílejí všechny Místní akční skupiny Karlovarského kraje, tedy MAS Sokolovsko, MAS 21, MAS Kraj živých Vod, MAS Krušné Hory a MAS Vladař, Karlovarský kraj, Povodí Ohře, obce podél řeky, půjčovny lodí a řada dalších organizací.

Čištění řeky Ohře

V loňském roce se konalo Čištění řeky Ohře pod hlavičkou místních akčních skupin Karlovarského kraje už po třetí. Zúčastnilo se ho celkem 960 dobrovolníků, kteří se vydali vyčistit řeku Ohři po břehu i po vodě na úseku od Chebu až po Postoloprty, zároveň se čistila také řeka Teplá v Bečově nad Teplou. Po vodě čistili dobrovolníci na celkem 73 lodích. Na celém území se podařilo sesbírat necelých 21 tun odpadu. Vloni také proběhla poprvé soutěž o největší kuriozitu, kterou vyhrála slečna ze skupiny z Gymnázia Sokolov, jejíž úlovkem byla zubní protéza se zubem. Jako další zajímavé kuriozity byly nalezeny například bankovka, zubní protéza, zabalený salám, tělo panenky Barbie, toaletní prkénko, nočník, lyže, různé sošky či blokovací páka k volantu. Další bizarnost tvoří také množství nalezených peněženek, které byly lupiči zahozeny do řeky. Objem sebraného odpadu činil 21 tun. Tato akce běží souběžně s celorepublikovou událostí Ukliďme svět! Ukliďme Česko! Čím více dobrovolníků, tím více uklizeného odpadu, tím čistší řeka. Pojďme společnými silami zlepšit naše okolí pro nás samotné a ukažme těm „ostatním“, že ODPADKY PATŘÍ DO KOŠE! Je připravena i soutěž o nalezenou kuriozitu.

Od roku 2016, kdy se pod záštitou MAS konalo čištění řeky Ohře poprvé, se do loňska zúčastnilo přibližně 2500 dobrovolníků, kteří sebrali kolem 61 tun odpadu.

(mel)