česky Deutsch English

Chemička Synthomer věnovala ZŠ Švabinského peníze na technické vzdělávání a přidala i počítače

29.3.2019, Novinky z města Sokolova a okolí
Chemička Synthomer věnovala ZŠ Švabinského peníze na technické vzdělávání

Sokolovská chemička Synthomer věnovala Základní škole Švabinského 50 000 korun na realizaci projektu pro rozvoj technického vzdělávání žáků. Slavnostního předání daru se na Den učitelů zúčastnil ředitel společnosti Milan Brejchal, ředitelka školy Lenka Skopalová a starostka města Renata Oulehlová. Kromě symbolického šeku přinesli zástupci chemičky do školy rovněž pět počítačů. Společnost Synthomer podpořila už druhou školu v Sokolově. Tou první byla Základní škola Křižíkova.

Finanční dar od Synthomeru využije ZŠ Švabinského zčásti na vytvoření klubovny pro nadané žáky a zčásti na pořízení materiálů pro výuku, například stavebnice či chemické soupravy. Podle ředitelky Lenky Skopalové je ve škole řada nadaných dětí, jejichž potenciál je třeba podporovat. Přispěje k tomu i projekt technického vzdělávání. Škola chce v tomto směru podchytit zájem dětí už od prvního stupně. Podporovat technické vzdělávání se svými aktivitami snaží i chemička. I proto, že odborníků s technickým vzděláním je nedostatek a pociťuje to i Synthomer. Proto se snaží vzbudit zájem o tento obor už u žáků základních škol.

Chemička Synthomer věnovala ZŠ Švabinského peníze na technické vzděláváníChemička Synthomer věnovala ZŠ Švabinského peníze na technické vzděláváníChemička Synthomer věnovala ZŠ Švabinského peníze na technické vzděláváníChemička Synthomer věnovala ZŠ Švabinského peníze na technické vzděláváníChemička Synthomer věnovala ZŠ Švabinského peníze na technické vzděláváníChemička Synthomer věnovala ZŠ Švabinského peníze na technické vzděláváníChemička Synthomer věnovala ZŠ Švabinského peníze na technické vzděláváníChemička Synthomer věnovala ZŠ Švabinského peníze na technické vzděláváníChemička Synthomer věnovala ZŠ Švabinského peníze na technické vzděláváníChemička Synthomer věnovala ZŠ Švabinského peníze na technické vzdělávání

(mel)