česky Deutsch English

Charitativní vánoční jarmark bude opět pomáhat

7.12.2018, Novinky z města Sokolova a okolí
Charitativní vánoční jarmark bude opět pomáhat

Letošní adventní období se stejně jako v minulém roce nese v duchu dobrých skutků. Je to již téměř rok, kdy v Městském domě kultury Sokolov proběhl první Charitativní vánoční jarmark, který vzbudil u návštěvníků opravdu velký zájem. Prodej nejrůznějších výrobků, kterým při výrobě vdechli čas a duši různí lidé z celé republiky a jejichž celý výtěžek bude pomáhat – to je hlavním smyslem této akce, která letos proběhne 16. prosince na Velkém sále MDK Sokolov.

Samotný nápad vznikl u hlavní organizátorky tohoto jarmarku, Petry Šetele. Petra si v říjnu roku 2017 řekla, že podobná akce v Sokolově není, a proto se ji rozhodla zorganizovat. Neváhala a obepsala stovky výrobců, zda nechtějí něco darovat a odezva byla veliká, protože se vybralo neuvěřitelné množství nejrůznějších výrobků. Největší zájem u návštěvníků byl o různé podoby drobného jídla od pečených čajů, přes cukroví, až po malé dortíky. Návštěvníci také nejčastěji kupovali drobné předměty jako ozdoby na stromeček a mnoho maličkostí pro radost. V podobném duchu se ponese i letošní jarmark, kde nejdůležitější je to, že 100% výdělku z prodeje jde na dobrou věc.

Charitativní vánoční jarmark bude opět pomáhat  Charitativní vánoční jarmark bude opět pomáhat

Chvíli po prvním charitativním jarmarku se Petra Šetele rozhodla společně se svými kamarádkami Dášou Spáčilovou a Andreou Kadlecovou založit Nadační fond Štěpánka, díky kterému pomáhájí znevýhodněným dětem plnit jejich tajná přání a sny. "Letošní vánoční jarmark bude přirozeným napojením na loňský ročník, ovšem už pod záštitou našeho nadačního fondu. Výdělek, který z tohoto dne vznikne, půjde sedmnáctileté slečně Veronice, která je po onkologické léčbě. V důsledku nemoci zůstala v mnoha ohledech fyzicky znevýhodněna. Přesto, že je Verča na vozíčku, téměř neslyší a má mnoho dalších zdravotních problémů, tak sama dělá spoustu charitativních projektů, které jsou úměrné jejímu věku a možnostem. Založila svůj vlastní blog, kde dělá různé sbírky a i přes její nelehkou situaci se snaží pomáhat jiným, což je obdivuhodné. Veroniky největším snem je podívat se do Londýna do muzea Harryho Pottera a my bychom ji tam rádi poslali", dodává Šetele.

Organizátorky doufají, že se i v letošním roce přiblíží číslům z loňského jarmarku, kdy se vybralo neuvěřitelných 120.000,- Kč. Před rokem tato částka putovala na Nadační fond šance onkoláčkům.

Charitativní vánoční jarmark bude opět pomáhat

- Andrea Moulisová, oddělení komunikace s veřejností