česky Deutsch English

Burza pro Dobrého anděla

7.12.2018, Novinky z města Sokolova a okolí
Burza pro Dobrého anděla

Zpráva ZŠ Rokycanova: Stalo se již tradicí, že se na naší škole vždy ke konci roku, v měsíci listopad - prosinec, koná tradiční burza. Je to charitativní akce, kterou netrpělivě očekávají děti i rodiče. Děti přinesou během jednoho týdne hračky a knížky a další týden mají šanci si nakoupit něco nového a tím přispět na vybraného nemocného chlapce či dívku. Tyto vybrané děti jsou z našeho bezprostředního okolí a jsou kvůli své nemoci registrováni a podporováni Dobrým andělem. Letos jsme sbírku uskutečnili na Kubíka, desetiletého chlapce.

Burza pro Dobrého anděla

Letošní burzu zorganizovala paní učitelka Měřínská se svou třídou 7. A., ale bez přispění všech dětí z naší školy a učitelů by nebylo možné vybrat rekordní částku 24 700 Kč. Část peněz bude věnována i na nákup vánočních dárečků pro naše seniory, které děti navštěvují v DOP Dolní Rychnov. Některé hračky budou také poslány do dětských domovů, kde v době vánoční snad udělají radost.

Děkuji také veřejnosti, protože hračky nosili i lidé z našeho města a chtěli se s námi do burzy zapojit. Přeji si, aby těch, co jim není lhostejný osud všech kolem nás, bylo stále více a více a všem lidem dobré vůle přeji krásné Vánoce a mnoho zdraví v novém roce.

Mgr. Lada Měřínská, ZŠ Rokycanova, Sokolov

(ps)