česky Deutsch English

BIATLONISTÉ BYLI NA SOUSTŘEDĚNÍ

17.12.2018, Novinky z města Sokolova a okolí
BIATLONISTÉ NA SOUSTŘEDĚNÍ

Zpráva BC mládeže Krušné hory: Zimní soustředění proběhlo v termínu od 6. do 9. prosince 2018. Kompletní zázemí a veškerou péči nám poskytl Penzion Lesanka na Mariánské. Soustředění bylo původně naplánováno s cílem maximálně si užít sněhové pokrývky a natrénovat techniku jízdy na běžkách oběma styly, tedy klasicky a bruslením s nácvikem střelby na střelnici.

Plánované tréninky v areálu Eduard v Jáchymově a případně ve skiaréně na Fichtelbergu, však nebylo možné uskutečnit. Svatý Petr totiž příchod letošní zimy pozdržel a sníh si prozatím nechal v zásobě. Tato situace nebyla příjemná, avšak náhradní program byl jen otázkou porady trenérů, kteří již měli připravený záložní plán.

BIATLONISTÉ NA SOUSTŘEDĚNÍ BIATLONISTÉ NA SOUSTŘEDĚNÍ BIATLONISTÉ NA SOUSTŘEDĚNÍ BIATLONISTÉ NA SOUSTŘEDĚNÍ

Čtvrteční příjezd na ubytování proběhl bez komplikací, jen někteří opozdilci se museli doslova prokrájet hustou mlhou k penzionu. Dobrou náladu nám však mlha nezkazila. Po večeři trenéři seznámili všechny se změnami v naplánovaném programu.

V pátek nás čekal čtyřfázový trénink. V první části jsme měli trénink v tělocvičně jáchymovské základní školy. Trénink měl za cíl rozhýbat veškeré části těla od hlavy až po paty.

Po návratu na penzion a malé pauze, proběhlo ve velké společenské místnosti „sušení“. Sušením se rozumí práce se zbraní bez použití střeliva. Děti si zopakovaly kompletně celý postup manipulace se zbraní. Všichni zvládli práci s nosnými řemeny a pilovali techniku.

Odpolední výběh do okolních lesů proběhl za mírného mrholení. Celý tým se rozdělil na několik skupin, které měly naordinovanou vlastní náplň. Po návratu na penzion a hodinovém odpočinku následovalo ve společenské místnosti cvičení s fyzioterapeutkou paní Janovskou. Hodinový program se lehce protáhnul, ale výsledek byl velmi příjemný. Řada z nás zjistila, že máme, co dohánět a proto budeme protahování pravidelně opakovat.

Po večeři jsme dětem připravili malé překvapení. Každé z nich dostalo nové lyže na klasiku včetně holí.

BIATLONISTÉ NA SOUSTŘEDĚNÍ BIATLONISTÉ NA SOUSTŘEDĚNÍ BIATLONISTÉ NA SOUSTŘEDĚNÍ BIATLONISTÉ NA SOUSTŘEDĚNÍ

Sobota slibovala změnu počasí, nicméně předpověď se nenaplnila. Sníh nedorazil. I tentokrát nás čekal čtyřfázový trénink. Na dopolední běžecký trénink byl zařazen nácvik bruslařského kroku.

Jako další fázi jsme před sebou měli střelecký trénink. Rozdělili jsme se do čtyř skupin a absolvovali velmi intenzivní 30 minutové tréninkové jednotky. Střelba při nulových teplotách nás již nepřekvapí. Všichni trénovali a nacvičovali manipulaci v rukavicích. Na vlastní kůži jsme si ověřili, že počasí se na horách mění každým okamžikem. Zažili jsme sluníčko, ale také déšť se sněhem a studený vítr. Po střelbách jsme stihli ještě půlhodinku fyzioterapeutického cvičení. Poslední fází byla dobrovolná sauna a velké pingpongové klání.

V neděli jsme měli na pořadu dopolední dvoufázový trénink. Nejdříve jsme na okolních lesních pěšinách procvičovali běžeckou abecedu a nácvik bruslařského a klasického kroku na suchu. Před obědem byla ještě hodinovka se sušením. Rozdělili jsme se do tří skupin. Děti dostaly za úkol sledovat skupinu, která trénovala. Následně proběhlo společné hodnocení. Děti dokázaly odhalit řadu chybiček a následně se soustředily na jejich odstranění. Po obědě následovalo vyhodnocení soustředění, kde děti obdržely malý dárek jako poděkování za to, že vše zvládly a že splnily to, co jim trenéři naplánovali.

BIATLONISTÉ NA SOUSTŘEDĚNÍ

Chtěl bych touto cestou ještě jednou poděkovat všem, kteří byli s námi a pomáhali jak s přípravou, tak se samotným soustředěním.

Děkuji moc za nás  za všechny a přeji příjemné vánoční svátky a pohodový nový rok 2019.

Skol. Trenéři Pavel Petřík, Jan Hotěk a Jitka Kurzová

(ps)