česky Deutsch English

Zastupitelé si mohli prohlédnout „Čtyřku“

29.6.2020, Zprávy z města
Zastupitelé města Sokolov na prohlídce staveniště.

Možnost podrobně poznat stavbu pobytového zařízení se zvláštním režimem, známého pod názvem „Čtyřka“, dostali v pondělí 29. června zastupitelé města. Nabídky na prohlídku největší investiční akce města Sokolov nakonec využilo pět zastupitelů (Tereza Zykánová, Karel Rambousek, Michael Rund, Ondřej Štych a Vladimír Vlček). O zasvěcený výklad se postarali za odbor rozvoje města jeho vedoucí Kateřina Klepáčková a stavební technik Jan Procházka. K dispozici byl také stavební dozor a zástupce zhotovitele.

Zastupitelé náležitě poučeni o bezpečnosti a vybaveni ochrannými pomůckami začali zevrubnou prohlídku v suterénu budovy, kde budou například šatny a skladovací prostory. Následovala cesta po jednotlivých patrech a prohlídky všech zákoutí. Zastupitelé se zajímali kromě jiného o to, jak bude zajištěno stravování klientů, po kolika budou umístěni na pokojích, co se muselo při stavbě řešit nebo jak bude řešeno okolí pobytového zařízení s ohledem na jeho klienty i obyvatele sousedních domů.

Zastupitelé města Sokolov na prohlídce staveniště.Zastupitelé města Sokolov na prohlídce staveniště.Zastupitelé města Sokolov na prohlídce staveniště.Zastupitelé města Sokolov na prohlídce staveniště.Zastupitelé města Sokolov na prohlídce staveniště.

Stavba pobytového zařízení „Čtyřka“ jde zatím podle plánu. Objekt je už v podstatě pod střechou, vyšplhal se do posledního patra. Projekt se začal realizovat loni v srpnu, dosud bylo prostavěno kolem 44 milionů korun. V současnosti už bylo vyhlášeno výběrové řízení na dodávku gastrotechnologie a mobiliáře pro budovu.

Celkové náklady na stavbu přesahují 150 milionů korun. Sokolovu již byla potvrzena ministerstvem práce a sociálních věcí dotace na tuto stavbu ve výši 50 milionů korun. Předpokládaný termín dokončení akce je duben roku 2021. Jméno „Čtyřka“ odkazuje na někdejší čtvrtou základní školu, na jejímž místě moderní budova určená nejen pro lidi v pokročilejším věku, kteří potřebují nepřetržitou péči, vzniká. Objekt, jehož výstavba vstupuje do druhé poloviny, si v závěru května už prohlédlo vedení města.

Fotoreportáž najdete zde...

Zde si můžete prohlédnout zajímavé video ze stavby

(mel)