česky Deutsch English

ZÁSTUPCI VEDENÍ MĚSTA ŘEŠILI PROBLÉMY V OKOLÍ OBCHODNÍCH DOMŮ

3.7.2023, Zprávy z města
ZÁSTUPCI VEDENÍ MĚSTA ŘEŠILI PROBLÉMY V OKOLÍ OBCHODNÍCH DOMŮ

Zástupci vedení města se sešli se zástupci obchodních center, aby diskutovali o možnostech, jak eliminovat výtržnosti a nepořádek v okolí sokolovských obchodních domů. Ty se totiž staly místem setkávání nejen zákazníků, ale i různých skupin mládeže a bezdomovců. To způsobuje konfliktní situace mezi nimi a zákazníky, které samotná ochranka obchodního domu není vždy schopná zvládnout.

Schůzky se zúčastnili také zástupci městské a státní policie. Ředitelé obchodních center s nimi prodiskutovali zapojení policejních hlídek do řešení situace- požádali například o preventivní hlídkování v okolí v časech, které považují za rizikové. Starosta města Petr Kubis zase nabídl poskytnutí „tísňových mobilů“, které by umožnily okamžitou reakci městské policie po stisknutí nouzového tlačítka.

Město Sokolov je plně odhodlané podpořit jakákoli opatření, která by přispěla ke zlepšení situace. Společně s obchodními centry se snažíme vytvořit bezpečné a příjemné prostředí pro obyvatel našeho města. Věříme, že tímto způsobem se nám podaří zlepšit situaci a vrátit obchodní centra zpět k jejich původnímu účelu - být místem setkávání, nákupů a zábavy pro všechny obyvatele Sokolova.