česky Deutsch English

Zástupci radnic a kraje navštívili stavbu polygonu

4.8.2021, Zprávy z města
Prohlídka stavby polygonu BMW.

Na Podkrušnohorské výsypce pokračuje stavba testovacího centra BMW Group. Na 600 hektarech vzniká areál, kde budou probíhat testy autonomních vozů a asistenčních systémů na různých typech silnic. První část projektu bude hotová v červnu 2023. Aktuální stav stavebních prací si mohli prohlédnout zástupci měst a Karlovarského kraje, za Sokolov vznikající polygon navštívila starostka Renata Oulehlová a místostarosta Ladislav Sedláček.

 „Je to obrovské území, unikátní areál světové automobilky, který bude ve své první fázi dokončen za dva roky. Ale už v této chvíli se připravuje další fáze, velký dálniční okruh. Zkušební centrum nabídne všechny myslitelné módy dopravy, od situací v provozu na dálnici, krajské silnici, v městském provozu. V reálném čase tady budou umístěny nejmodernější technologie, a to nejen v rámci naší republiky, ale na evropské úrovni,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek.

Součástí areálu je rovněž takzvaná „tabu zóna“ se zachovaným společenstvem rostlin, kde žijí obojživelníci a další živočichové. Ti mohou migrovat speciálním tunelem, který byl vybudován právě kvůli jejich ochraně.

(pav)