česky Deutsch English

Začíná registrace na očkování pro seniory 80+

14.1.2021, Zprávy z města
Ilustrační foto.

Od 15. ledna začíná registrace k očkování proti koronaviru, která je určena pro seniory starší 80 let. Registrace očkování bude probíhat online prostřednictvím centrálního rezervačního systému: https://crs.uzis.cz/. Systém stát spustí podle posledních informací až během dopoledních hodin v pátek 15. ledna. OBRACÍME SE NA RODINY SENIORŮ, DCERY, SYNY I VNOUČATA S PROSBOU O POMOC BABIČKÁM A DĚDEČKŮM, KTEŘÍ SE MUSÍ REGISTROVAT VÝHRADNĚ PŘES INTERNET.

Seniorům, jichž se tato vlna registrace týká, je připraveno pomoci i město Sokolov. Vážení senioři, pokud si nebude vědět s registrací rady, můžete se obrátit na odbor sociálních věcí městského úřadu, konkrétně zavolat na telefonní čísla 354 228 102 nebo 354 228 130, a to v úřední době. Tady se vám dostane veškerých informací a pomoci. Město je připraveno v nezbytných případech také zajistit odvoz seniorů k vlastnímu očkování.

Pro registraci si připravte:

Telefonní číslo, na které vám ze systému přijdou potvrzovací zprávy (sms)

Rodné číslo

Zdravotní pojišťovnu

Adresu

E-mail – pokud jej nemá senior, tak nejlépe e-mailovou adresu toho, kdo s registrací pomáhá

Budete vyplňovat dotazník o základním zdravotním stavu (zaklikávají se odpovědi na otázky)

Vybírat byste si měli preferované místo k očkování, bude uvedené v systému

Po odeslání elektronické žádosti vyčkejte na sms zprávu s informací o dalším postupu

Od 15. ledna seniorům i jejich rodinám pomohou s registrací také na informační lince 1221, nebo na krajské asistenční lince 607 600 017.