česky Deutsch English

V soutěži Zlatý erb obhájil Sokolov třetí místo

9.9.2021, Zprávy z města
Ocenění účastníci krajské soutěže Zlatý erb.

Loňskou bronzovou pozici obhájil Sokolov mezi městy a obcemi z Karlovarského kraje v letošním ročníku soutěže o nejlepší webové stránky Zlatý erb. V kategorii města skončil na třetím místě. V loňském roce v této kategorii soutěžilo pět měst z regionu, letos jich bylo už devět. Přihlásila se v podstatě všechna velká města v kraji. Stejný počet byl i přihlášených obcí. V kategorii elektronická služba porota posuzovala sedm projektů.

Do soutěže se v tomto roce opět přihlásilo všech 14 krajů, soutěžící tak mohou načerpat zkušenosti a podněty z velkého počtu přihlášených webových stránek. Účast v soutěži je pro města a obce zdarma, díky hodnocení porotců pracovníci, kteří mají na starosti webové stránky, mohou získat informaci, jestli jejich web splňuje legislativní požadavky a současně je uživatelsky vstřícný pro občany. Na webových stránkách soutěže jsou zveřejněna hodnotící kritéria vypracovaná ve spolupráci s ministerstvem vnitra a jsou využívána jako významná metodická pomůcka pro tvůrce i uživatele webových stránek.

Soutěž o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí každoročně vyhlašuje spolek Český zavináč.  

Výsledky krajského kola soutěže Zlatý erb 2021 

Nejlepší internetové stránky měst: 

1. Karlovy Vary https://mmkv.cz/cs

2. Cheb https://www.cheb.cz/

3. Sokolov https://www.sokolov.cz/ 

Nejlepší internetové stránky obcí: 

1. Velká Hleďsebe https://www.velkahledsebe.cz/

2. Josefov https://www.obecjosefov.cz/ 

3. Nové Hamry https://www.novehamry.eu/ 

Elektronické služby: 

1. Mariánské Lázně

2. Karlovy Vary a Velká Hleďsebe

3. Velká Hleďsebe

Do celostátního kola postupují města Karlovy Vary, obec Velká Hleďsebe a Mariánské Lázně s elektronickou službou. Vítězové v celostátním kole budou vyhlášeni na konferenci ISSS v Hradci Králové 20. září.

(red)