česky Deutsch English

V zastavěném území je třeba používat roušku. Kde to je?

3.3.2021, Zprávy z města
Ilustrační foto.

Mezi vládní opatření k omezení šíření koronaviru patří od 1. března také povinnost používat ochranné prostředky dýchacích cest, ať už  se jedná o respirátory nebo zdravotnické obličejové masky (rouška). A minimálně roušku si přitom musí lidé nasadit i na všech veřejně přístupných místech v zastavěném území obce. O jaké zastavěné území obce jde konkrétně v případě Sokolova?

Takzvané zastavěné území má každá obec i město pevně definované v územně plánovací dokumentaci. Kde tedy můžeme v Sokolově roušku bez přítomnosti někoho v okolí sundat a kde je naopak povinnost ji mimo určené vyjímky nosit? Orientovat se můžete podle přiložené mapky. Červeně vyznačená území značí právě zastavěné území města Sokolov (sem patří i Novina a Hrušková). Právě tady podle vládního nařízení nesmíte venku roušku nebo respirátor z obličeje sundat, i když okolo vás zrovna nikdo není.

Mapy zastavěného území.Mapy zastavěného území.Mapy zastavěného území.
Veškeré podrobnosti nejen k používání ochranných prostředků dýchacích cest, ale i kdalším povinnostem vyplývajícím z vládních opatření najdete zde: https://bit.ly/3c1RYBG