česky Deutsch English

V soutěži Přívětivý úřad je Sokolov první v našem kraji

19.9.2022, Zprávy z města
Ocenění za soutěž.

Ministerstvo vnitra ČR ocenilo nejlepší městské úřady v jednotlivých krajích i v rámci celé České republiky v soutěži Přívětivý úřad. Sokolovská radnice slavila úspěch v Karlovarském kraji, když v roce 2022 obsadila první místo před Karlovými Vary a Chebem. V loňském ročníku soutěže skončil Sokolov na třetím místě.

Soutěž Přívětivý úřad už sedmým rokem pořádá Ministerstvo vnitra ČR. V rámci celostátního hodnocení ji po roce opět vyhrál městský úřad Kolín. Na druhém místě skončil magistrát v Liberci a třetí byl městský úřad ve Znojmě. V letošním roce se soutěže zúčastnilo 125 obcí s rozšířenou působností, což je 55 procent ze všech. Sokolov se účastní soutěže pravidelně, po letošním krajském vítězství a loňském třetím místě byl v regionu třetí ještě v roce 2016 při prvním ročníku soutěže.

Soutěž mapuje kvalitu proklientského přístupu úřadů. Sleduje míru online řešení agend, dostupnost služeb pro občany, otevřenost radnic nebo úroveň komunikace a například i rozvinutost participace občanů na věcech veřejných.

"Pozitivní příklady z těchto i dalších měst inspirují. I proto se snažíme touto soutěží šířit dobrou praxi, a zvyšovat tak kvalitu služeb veřejné správy," uvedl k soutěži náměstek ministra vnitra David Sláma.

K soutěži pravidelně vychází publikace příkladů dobré praxe. Z ní je patrné, že je letos opět znatelný rozvoj mobilních a webových aplikací, které umožňují přímou a efektivní komunikaci občana s úřadem. Z dalších příkladů se objevuje řada aktivit měst pro zlepšení veřejného prostoru a života obyvatel.