česky Deutsch English

Maturanti se rozloučili s gymplem po težkém studiu

27.5.2022, Zprávy z města
Předávání maturitních vysvědčení na sokolovském gymnáziu.

K úspěšnému složení zkoušek z dospělosti popřál více než stovce maturantů ředitel školy Jiří Widž i místostarosta Ladislav Sedláček. Stalo se v pátek 27. května v aule sokolovského gymnázia a čtyřleté studium dívek a chlapců se právě završilo. Neměli to vůbec lehké kvůli omezením souvisejícím s covidem a významnou část výuky strávili u počítačů místo ve škole.

Kromě maturitních vysvědčení a případné malé odměny v případě těch, kteří se mohli pochlubit vyznamenáním, si studenti odnesli rovněž pamětní medaile s nápisem Maturant města Sokolov. Předávání městského ocenění se ujal Ladislav Sedláček a ještě předtím měl místostarosta krátký projev.

Vážení absolventi, dovolím si vás požádat, abyste nikdy nezapomněli, kdo vám dal základy do dalšího studia, které bude přípravou na váš další profesní život. A rádi se sem vždy vraceli,“ poznamenal Sedláček. A vyslovil jedno velké přání. „Ještě si vás dovolím požádat, aby i ta naše budoucnost měla krásné vyhlídky. Vraťte se, prosím, zpátky do Sokolova. Bez vás to tady opravdu nepůjde,“ konstatoval místostarosta.

Fotoreportáž z akce najdete zde https://bit.ly/3wQIJQn

(mel)