česky Deutsch English

Tečkou za školním rokem bylo Poslední zvonění

29.6.2022, Zprávy z města
Poslední zvonění na ZŠ Švabinského.

Že do konce školního roku zbývá už opravdu jenom pár hodin, potvrzoval slavnostním ceremoniál Poslední zvonění, který se konal na několika „základkách“ před předáváním vysvědčení. Ať již to byla Základní škola Švabinského či „Centrálka“ nebo „Osmička“. Všude ukápla nějaká ta slza, přece jen pro školáky, ale i jejich rodiče a kantory, skončila jedna životní kapitola.

Loučení s deváťáky a vítání budoucích prvňáčků si pořádně užili na Základní škole Švabinského, kde se před budovou shromáždily desítky rodičů a prarodičů. Ti všichni byli svědky dekorování absolventů „základky“ šerpami, kterému ještě předcházelo oceňování těch nejlepších za jejich školní i mimoškolní aktivity. Zvláště dojemnými okamžiky, doprovázenými hlasem zvonce, bylo setkání deváťáků s příštími prvňáky z mateřské školy, které jejich starší kamarádi uvedli do tříd, kam budou příštích devět let docházet.

Základní škola Rokycanova upřednostnila pro rozloučení s absolventy už tradičně klášterní kostel. Ani tady nechyběli rodiče, absolventské šerpy, zápisy do kroniky a slova díků. Všechny přítomně pozdravili, stejně jako předtím na „Šestce“, sokolovská starostka Renata Oulehlová s místostarostou Ladislavem Sedláčkem. A také tady oba zdůraznili, jak náročná je práce pedagogů i úloha rodičů. Školákům opouštějícím deváté třídy pak popřáli, stejně jako jejich učitelům i všem ostatním, krásné prázdniny.

Fotoreportáž z akcí najdete zde https://bit.ly/3y2TD53

(mel)