česky Deutsch English

Starší žáci Basketbalového klubu Sokolov si zahrají nejvyšší žákovskou soutěž v ČR

22.9.2023, Zprávy z města
Starší žáci Basketbalového klubu Sokolov si zahrají nejvyšší žákovskou soutěž v ČR

O přihlášení do kvalifikace pro sezónu 2023/2024 uvažoval trenér mužstva a jednatel BKS Lukáš Šnobl zhruba půl roku a svého rozhodnutí nelituje: „Důvodem bylo početné zastoupení ročníku narození 2009 a 2010, kterých máme momentálně kolem 25, a především kvalita některých těchto hráčů, kteří už v loňské sezóně žákovské ligy hráli za jiné týmy v různých částech republiky.“

Ve své kvalifikační skupině se sokolovští basketbalisté postupně utkali s týmy ze Svitav, domácího Ústí nad Labem a Trutnova. Všechny tyto duely sokolovští žáci zvládli na jedničku a všechna utkání vyhráli průměrně o 40 bodů. Svoji "ústeckou" kvalifikační skupinu s přehledem vyhráli o postoupili přímo do žákovské ligy U 15. Ta začíná už tento víkend.

S hráči se na sokolovské radnici setkal také starosta města Petr Kubis, který mladým basketbalistům pogratuloval k dosaženým výsledkům a popřál mnoho úspěchů v nadcházející sezóně. Ta jim začíná už tento víkend, kdy jedou na zápas k největším favoritům celé ligy - na pražské USK a do Českých Budějovic.

Základní skupina žákovské ligy čítá 8 družstev, přičemž nejlepší 4 po Novém roce postoupí do tzv. extraligy. „To je takový malý, ale ne nereálný cíl. Ten, pokud bude hlavní jádro týmu zdravé, se pokusíme splnit,“ uzavírá Lukáš Šnobl.