česky Deutsch English

Soutěž v tvorbě graffiti ovládla malba horníka

21.9.2022, Zprávy z města
Slavnostní předávání cen za soutěž.

Soutěž v tvorbě graffiti, kterou letos na jaře vyhlásilo město Sokolov, skončila. A s jakými výsledky? Nejvíce se líbil obraz horníka vytvořený Pavlem Šperlem, jenž v hlasování obdržel 396 hlasů. Cenu mu při slavnostním ocenění bohužel zástupci města starostka Renata Oulehlová a místostarosta Ladislav Sedláček nemohli osobně předat vzhledem k jeho nemoci. Takže ji převezme dodatečně.

Celkově se přihlásilo sedm soutěžících a své návrhy pak „nasprejovali“ na zeď za areálem Sokolovské bytové. Její jednatel Erik Klimeš při předávání cen slíbil, že to nebylo naposled, kdy byla panelová zeď kolem klášterního areálu takto využita a s obdobnou soutěžní akcí se počítá i v příštích letech. Starostka Oulehlová s místostarostou Sedláčkem poděkovali sprejerům za účast a za to, že prostě chtěli něco vytvořit. Starostka pak podotkla, že vítězná malba koresponduje se současnou dobou i s tím, že uhlí opět začíná být důležité.

Jako ústřední téma byl vybrán „Život ve městě Sokolov“ s řadou podtémat, z nichž bylo možné vycházet. Graffiti sokola nebylo soutěžní.

Konečné pořadí soutěže v tvorbě graffiti

1. místo Pavel Šperl – horník

2. místo Jiří Máj – fotbal

3. místo Jan Roušal – jezero Medard

4. místo Veronika Slavíková – koupaliště Michal

5. místo Ondřej Bek – Sokolov

6. místo Vojtěch Karlík – shock

7. místo – Tomáš Hruštinec – 2 children