česky Deutsch English

Smuteční obřadní síň má novou důstojnou podobu

21.7.2020, Zprávy z města
Smuteční obřadní síň po rekonstrukci.

Důstojné prostředí pro poslední rozloučení se zesnulými je nyní v Sokolově k dispozici po rekonstrukci interiéru smuteční obřadní síně na městském hřbitově. Obnova síně za přibližně 1,6 milionu korun trvala necelé dva měsíce a svému účelu začne opět sloužit od 1. srpna. Zhotovitelem byla společnost RUNAKO Sokolov.

Smuteční obřadní síň po rekonstrukci.Smuteční obřadní síň po rekonstrukci.Smuteční obřadní síň po rekonstrukci.

Cílem projektu byla rekonstrukce interiéru obřadní síně a veřejně přístupného zázemí v budově smuteční kaple včetně vybavení. V rámci stavebních prací vznikla v obřadní síni, ve foyer a v přilehlé chodbě nová podlaha. Opraveny byly omítky a došlo na kompletní výmalbu stěn a stropu. Změnou prošlo i osvětlení síně. Instalovaný je nový katafalk a řečnický pult, obměněn byl mobiliář síně, hlavně křesla, lavice a židle ve smuteční síni.

Smuteční obřadní síň po rekonstrukci.Smuteční obřadní síň po rekonstrukci.Smuteční obřadní síň po rekonstrukci.Smuteční obřadní síň po rekonstrukci.Smuteční obřadní síň po rekonstrukci.

Po dobu rekonstrukce se smuteční obřady dočasně konaly v klášterním kostele sv. Antonína Paduánského. S tímto prostorem město nadále počítá pro velké smuteční obřady v případě, že by kapacita síně u městského hřbitova nestačila.

(mel)