česky Deutsch English

Do škol a školek putuje na tisíce antigenních testů

8.4.2021, Zprávy z města
Vykládání antigenních testů u sokolovské radnice.

Velký nákladní automobil Hasičského záchranného sboru dopravil ve čtvrtek 8. dubna k sokolovské radnici více než 15 000 testů určených pro žáky základních škol a také pro předškoláky, kteří se vrací v pondělí 12. dubna do lavic. Testy jsou určeny pro školy a školky v rámci ORP Sokolov a postupně budou z radnice dále distribuovány do jednotlivých obcí a také do školských zařízení v Sokolově.

Zvládnou předškoláci a školáci testování, které stát zavádí spolu s nástupem do škol od 12. dubna? Podívat se můžete mimo jiné na stránky Národního pedagogického institutu: https://testovani.edu.cz/pro-rodice

Návrat školáků a předškoláků je spojen s přísnými epidemiologickými opatřeními. Povinné budou roušky.
Do škol se vrátí první stupeň základních škol. Učit se bude v rotační výuce (střídat se budou třídy po týdnech). Týkat se to ale nebude malotřídek a škol do 75 dětí. Ty budou moci fungovat prezenčně bez střídání tříd. 
Žáci se budou testovat neinvazivními antigenními testy dvakrát týdně, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek. Pokud bude antigenní test pozitivní v pondělí, půjde žák na PCR test a nebude docházet do školy. Pokud bude pozitivní ve čtvrtek, celá třída musí poté mimo prezenční výuku na potvrzovací PCR test pozitivního žáka. Pokud se nákaza potvrdí, bude se tím zabývat hygiena.
Do školek se vrátí rovněž předškoláci, a to v maximálně patnáctičlenných skupinkách. Roušky předškolní děti nosit nemusejí.
Základní umělecké školy a jazykové školy se otevřou a výuka bude ve formě jeden žák na jednoho učitele. Školní družiny jsou otevřeny pro žáky, jichž se týká prezenční výuka.

(red)