česky Deutsch English

Setkání s vedením skupiny Synthomer

13.1.2023, Zprávy z města
Setkání s vedením skupiny Synthomer

Ve středu 11.ledna přivítal starosta města Sokolov Mgr. Petr Kubis a místostarosta Bc. Jan Picka za účasti hejtmana Karlovarského kraje Ing. Petra Kulhánka a člena Rady Karlovarského kraje pro regionální rozvoj Patrika Pizingera nejvyšší vedení skupiny Synthomer, jejíž chemický závod patří mezi přední průmyslové podniky a stabilní zaměstnavatele v našem kraji i v Sokolově.

Pan Michael Willome, generální ředitel globální skupiny Synthomer PLC, Pauline Hale, viceprezidentka výrobní divize Synthomer, jejíž je sokolovská chemička součástí, a Ing. Milan Brejchal, výkonný ředitel Synthomer a.s., diskutovali se zástupci města a regionu dlouhodobou spolupráci, strategické projekty pro další rozvoj našeho kraje, zaměstnanost, podporu technického vzdělávání a volnočasových aktivit.

Všichni aktéři se shodli, že strategická poloha Sokolova a vzájemná spolupráce státní správy s předními firmami na inovacích, které nabídnou řešení například v oblasti energetické soběstačnosti, výroby, vzdělávání budoucí generace i pracovních příležitosti, jsou jedinou cestou k transformaci Karlovarského kraje ve výzkumné a rozvojové centrum.

Synthomer Group slovy svého nejvyššího vedení potvrdila, že je připravena se zapojit do transformace Sokolovska.