česky Deutsch English

Se strážníky vyjdou do ulic také někteří zastupitelé

9.9.2020, Zprávy z města
Zastupitelé na společné hlídce s městskou policií.

Doplnit hlídky strážníků městské policie o členy sokolovského zastupitelstva, kteří si tak budou moci udělat podrobnější představu, jaký je aktuální stav v dodržování pořádku a městských vyhlášek ze strany občanů. Takový je záměr jedné z dlouhodobých akcí připravených v rámci projektu Bezpečné město. Respektive se jedná o její „resuscitaci“, protože v minulém volebním období se už někteří zastupitelé na ulici se strážníky objevili.

Do společných hlídek se letos přihlásilo několik zastupitelů, zvolených pro období 2018 až 2022. A v úterý 8. září se na premiérovou pochůzku vypravili první dva. Strážnici Petru Bartošovou, do jejíhož okrsku patří i sídliště Vítězná, provázeli místostarosta Jan Picka a zastupitel Ondřej Štych (na snímku). „Sídliště Vítězná nás zajímalo i proto, že tam bydlíme. S tím, co jsme viděli, jsme byli spokojeni. Řešil se pouze jeden přestupek, a to parkování na místě vyhrazeném pro kontejnery. Jinak tu bylo vše v pořádku, potvrdilo se, že Vítězná stále patří v Sokolově k takzvaným dobrým adresám,“ uvedl místostarosta.

Do společných hlídek se kromě Jana Picky a Ondřeje Štycha přihlásili ještě Tereza Zykánová, Petr Krása, Martin Grech a Erik Klimeš. Počítají s tím, že strážníky a policisty, kteří budou rovněž součástí společných hlídek. Doprovodí i do problémových lokalit v Sokolově, které obyvatelé města označili v průzkumu pocitu bezpečí jako rizikové. „Naše účast ve společných hlídkách je důležitá pro přenos informací mezi občany Sokolova, bezpečnostními složkami, radou a zastupitelstvem,“ dodal Jan Picka.

(mel)