česky Deutsch English

Ředitelé si prohlédli techniku i zámek s pokladem

26.9.2020, Zprávy z města
Setkání ředitelů technických služeb v Sokolově.

Tradiční každoroční setkání ředitelů technických služeb ze západu Čech tentokrát hostila sokolovská společnost SOTES. Účastníci akce se mohli seznámit nejen s novou technikou, v rámci doplňkového programu byla připravena například návštěva muzea a prohlídka sokolovského pokladu. Setkání ředitelů má celodenní program a je zaměřeno na oblast komunálních služeb. Mezi účastníky jsou zástupci technických služeb i různí dodavatele techniky.

Setkání ředitelů technických služeb se koná v západočeském regionu každý rok, a to vždy v jiném městě. Minulý rok se uskutečnilo v Mariánských Lázních. „Letos jsme setkání pořádali po osmi letech opět v Sokolově. Jde o akci, která je určena zástupcům technických služeb z našeho regionu a program je vždy tematický. Je zaměřen na oblast komunálních služeb a dále na poznání města, ve kterém se tato akce koná,“ uvedl Vlastimil Raizer, jednatel společnosti SOTES. „Návštěva muzea a prohlídka pokladu, kterou nám zajistil ředitel muzea Michael Rund, vzbudila u našich hostů zájem. Na akci přijala pozvání i starostka Renata Oulehlová, která představila město Sokolov,“ poznamenal Raizer.

Setkání ředitelů technických služeb v Sokolově.Setkání ředitelů technických služeb v Sokolově.Setkání ředitelů technických služeb v Sokolově.Setkání ředitelů technických služeb v Sokolově.

Včetně zástupců technických služeb přijalo pozvání i sedm vystavovatelů z řad dodavatelů a poskytovatelů služeb v oblasti komunální techniky. „Je důležité, aby bylo pořádání těchto setkání pravidelné. Činnost technických služeb je obsáhlá a různorodá, není snadné orientovat se na trhu se širokou nabídkou strojů a služeb. Nebo správně pochopit novinky a změny v oblasti právních předpisů. Na setkáních probíhá i diskuze lidí, kteří mají stejné zájmy a umí si vzájemně poradit. To byl také důvod, proč se společnost SOTES Sokolov stala členem Sdružení komunálních služeb, které také pořádá pravidelná setkání a konference na témata z našeho oboru,“ řekl Josef Düringer ze společnosti SOTES, který měl na starost pořádání akce v Sokolově.

(red)