česky Deutsch English

Polepy s maskotem doplnily také informace o městě

1.7.2021, Zprávy z města
Polepy na sokolovských zastávkách MHD.

Polepy s využitím maskota Sokolova a označením stanovišť jsou na nových přístřešcích zastávek MHD už nějaký čas. A teď je doplnil další grafický prvek v podobě modrých kruhů, v nichž je umístěn text informující o historii města. Nejenže polepy zastávky oživily a jsou i zdrojem poučení, ale také by měly dostatečně ochránit ptáky před nárazem do přístřešků.

Osmatřicet nových přístřešků bylo dokončeno vloni, o jejich polepy se pak postarala společnost AZUS, která je i zhotovila. Informace v kruhových podkladech reagují vždy na místo, které je v okolí konkrétní zastávky. A tak se například u kláštera dozvíte, že kostel sv. Antonína Paduánského ukrýval dvě krypty. Polep na zastávce v ulici Závodu míru vedle Penny vám zase prozradí, co předcházelo tomu, než se z koupaliště Michal stalo jezero.

Nové přístřešky nahradily staré, které měly životnost dávno za sebou. Nosná konstrukce přístřešků je z konstrukční oceli a opatřena povrchovou úpravou v podobě žárového zinku. Podle konkrétního stanoviště se přístřešek skládat ze 4 až 6 modulů a případně bočnic na krajních modulech. Každý modul nese vlastní díl skleněné výplně tak, aby v případě poškození byl vyměněn jen poškozený díl. Po celé délce přístřešku je v jeho vnitřku umístěna segmentová nerezová lavice. V případě bočnic je na nich umístěna opěrka z akátového dřeva s transparentní ochrannou lazurou.

Na třech místech (ulice Rokycanova, Jednoty a Závodu míru) ještě zůstaly staré přístřešky. Počítá se tady s takzvanými „chytrými“ zastávkami. Aby mohlo k instalování Smart zastávek dojít, je třeba vypracovat projekt a poté vybrat v poptávkovém řízení dodavatele. Zatím ještě není jasné, kdy se „chytré“ zastávky na určených místech objeví. Přáním vedení města však je, aby to bylo co nejdříve.

(mel)