česky Deutsch English

Poděkování z Komunitní zahrady

11.8.2023, Zprávy z města
Poděkování z Komunitní zahrady

Níže uveřejňujeme dopis, který nám zaslala jedna ze zahradnic z Komunitní zahrady, paní Zemanová:

Ve čtvrtek 11. května 2023 byl zahájen „Projekt“, který iniciovala Městská knihovna Sokolov.  Nese název „Komunitní zahrada pro seniory 65+ a dětské čtenáře“. Byl podpořen Městským úřadem Sokolov a firmou Sotes.

V nabídce bylo 18 vyvýšených záhonů. Zájemci se registrovali na pobočce a po zaplacení zálohy obdrželi od zahrady klíč. Na tabulce, která v blízkosti záhonů visí, jsou uvedeny základní informace o pěstování rostlin.

Zahradničení vypuklo až po „Ledových mužích“. Postupně se začaly záhony zelenat a v současné době (7.8. 2023) na každém bují „vegetace“; radost pohledět! Dá se říct, že úroda bude bohatá. Všichni účastníci si přejí více sluníčka, aby mohla dozrát rajčata, okurky, cukety, papriky, fazolky aj.

Děkujeme za tenhle nápad všem složkám, které projekt nastartovaly. Zejména moc děkujeme pracovnicím knihovny paní Daniele Drobečkové, ředitelce MěKniSo, a slečně Denise Drobečkové, vedoucí pobočky.

Budeme moc rádi, když projekt bude pokračovat i v roce 2024. Každý z nás bude mít z letoška zkušenosti, o které se rád podělí. Předpokládáme, že se na pobočce sejdeme a řekneme si, co se osvědčilo i co se nepovedlo. 

Mgr. Blanka Zemanová, seniorka i „zahradnice“