česky Deutsch English

Parcely v "Roháčovce" jsou připraveny pro nové domky

24.11.2021, Zprávy z města
Dokončené parcely v Roháčově ulici.

Na místě bývalých vojenských baráků v Roháčově ulici vznikly další a tolik žádané parcely pro výstavbu 11 nových rodinných domků. Současně s nimi bylo vybudované parkoviště pro zhruba deset automobilů, které je k dispozici pro veřejnost. Během několika dní bude otevřeno a lze ho bezplatně využívat. Nabídka pro zájemce o nové parcely se už připravuje a co nejdříve bude vyhlášena.

Tato investiční akce si vyžádala náklady kolem 7,9 milionu korun. Zhotovitelem akce je Druhá severočeská stavební společnost. Z celkových nákladů pokryla část dotace od ministerstva pro místní rozvoj z programu Podpora bydlení, podprogramu Technická infrastruktura ve výši 800 000 korun. Stávající objekty bývalého železničního vojska byly odstraněny včetně základů a podzemních sítí k nim v letech 2017 a 2018. Terén byl upraven a vyrovnán.

Součástí projektu byla výstavba příjezdové komunikace a inženýrských sítí (vodovod, kanalizace, plyn, VO) pro připojení parcel. Ulice Šlikova a Vítězná jsou propojeny pouze chodníkem (s vyloučeným průjezdem vozidel), který umožní chodcům rychlejší přístup na sídliště Vítězná. Na komunikaci v ulici Vítězná byla připojena pouze zmíněná parkovací plocha pro osobní automobily. Parcely měří kolem 800 m2, jedna z nich je menší, má asi 758 m2.

S dalšími parcelami se do budoucna počítá v jedné z částí lokality Jižní lom. A to blíže k Sokolovu, nikoliv na místě chátrajících garáží, které město postupně odstraňuje. Stavět se na jejich místě nedá, protože se jedná o zátopové území.

(mel)