česky Deutsch English

OPRAVY V ULICI K. HAVLÍČKA BOROVSKÉHO

12.7.2023, Zprávy z města
OPRAVY V ULICI K. HAVLÍČKA BOROVSKÉHO

Ode dneška začínají stavební práce v ulici K. Havlíčka Borovského. Dělníci tam budou souběžně pracovat na dvou projektech. Prvním z nich je rekonstrukce přechodů u náměstí Budovatelů a u budovy bývalé vojenské správy. Tyto práce si vyžádají dočasnou uzavírku chodníků v okolí staveb a v případě nutnosti i omezení silniční dopravy. Na tyto práce by měla navázat rekonstrukce povrchu silnice, kterou by v těchto místech na podzim letošního roku měla realizovat Krajská správa a údržba silnic. Stavební úpravy přechodů skončí 30. září 2023.

Druhý projekt se týká výměny vodovodních šoupat společnosti Vodárna Sokolovsko. Přinese s sebou dočasná omezení pro chodce, zejména v místech před Městským úřadem a kolem budovy soudu. Chodci, kteří budou chtít projít místy probíhajících oprav, budou muset využít chodníky na protější straně ulice.

Omezení se dotknou také motoristů. V tomto úseku bude snížena povolená rychlost jízdy na 30 km/h. Na křižovatce u soudu nebude možné odbočit do leva do ulice Jednoty jak ve směru od Uralu, tak ve směru od pošty. Pro řidiče je připravena objízdná trasa, která povede ulicemi Karla Čapka, Pionýrů, Boženy Němcové a Sokolovská.

Děkujeme občanům za jejich trpělivost a pochopení.