česky Deutsch English

K místnímu poplatku za odpad se musíte hlásit do 15. ledna!

4.1.2022, Zprávy z města
Ilustrační foto.

Systém platby za odvoz odpad od rodinných a bytových domů se od letošního roku mění. Nově se zavádí místní poplatek za odkládání komunálního odpadu a je nutné se k němu včas přihlásit. Registrace byla spuštěna již od loňského října. Změnu si vyžádala novela zákona o odpadech. Stávající smlouvy na svoz odpadu se SOTES Sokolov byly do konce roku vypovězeny a nové je třeba uzavřít do 15. ledna 2022.

Systém platby za odvoz odpad od rodinných a bytových domů se od roku 2022 mění. Nově se zavádí místní poplatek za odkládání komunálního odpadu a je nutné se k němu včas přihlásit. Změna je dána novelou zákona o odpadech. Stávající smlouvy na svoz odpadu se SOTES Sokolov budou vypovězeny. Na městském úřadu se k místnímu poplatku přihlásilo už téměř 900 z celkem 1150 vlastníků rodinných domů. Dosud to ale stále neučinila řada majitelů nemovitosti z ulic Hornická, Jiřího Dimitrova, Košická, Kraslická, Luční, Mičurinova, Petra Chelčického, Slovenská, Učitelská, ze Staré Ovčárny či Hruškové. Zákonný termín přihlášení k místnímu poplatku vyprší 15. ledna 2022.
VEŠKEROU AGENDU LZE VYŘÍDIT PŘÍMO NA MĚSTSKÉM ÚŘADU, NENÍ TŘEBA KONTAKTOVAT SOTES. Ohlášení lze zaslat také poštou, nebo elektronicky s ověřeným podpisem.
K dispozici je kalendář termínů, v němž je třeba zvolit termín přihlášení k místnímu poplatku.
Co všechno se mění a co je nutné udělat, zjistíte na webu: https://bit.ly/3ihJDO7

Termín přihlášení k místnímu poplatku si zarezervujte zde: https://bit.ly/2XJ6WJO