česky Deutsch English

OCENĚNÍ SENIOR ROKU 2023 PUTOVALO I DO SOKOLOVA

4.12.2023, Zprávy z města
OCENĚNÍ SENIOR ROKU 2023 PUTOVALO I DO SOKOLOVA

V Březové se uskutečnilo vyhlášení sedmého ročníku ankety Senior roku, kterou vyhlašuje Karlovarský kraj. Cílem ankety je ocenit aktivitu seniorů a posílit jejich postavení ve společnosti. V průběhu léta mohli lidé nominovat osobnost ke které vzhlíží nebo jejíž životní příběh považují za inspirativní. Podmínkou bylo, aby tomuto člověku bylo více než 60 let a aby byl obyvatelem Karlovarského kraje. Titul Senior roku letos získali i dva obyvatelé Sokolova. Ocenění si převzali z rukou místostarosty Sokolova Jana Picky.

OCENĚNÉ OSOBNOSTI:

Anna Sedláčková (84 let, Sokolov)

Paní Anna Sedláčková pracuje více než 30 let pro lidi bez nároku na odměnu. Je předsedkyní Okresní organizace Svazu postižených civilizačními chorobami v Sokolově. Organizuje cvičení pro seniory v tělocvičně 4. Základní školy v Sokolově a sama jedenkrát týdně dvě hodiny vede cvičení. Zajišťuje také zdravotní cvičení pro seniory v bazénu 6. Základní školy. Organizuje i jiné činnosti, kde je vždy příkladem. 4 týdny v roce aktivně vede rekondiční pobyty seniorů, na kterém se plně věnuje celodenní náplni.

Stanislav Pilát (74 let, Sokolov)

Pan Stanislav Pilát je člověk, který ve svém životě vždy pracoval pro lidi. Celý život pracoval jako psovod u Policie ČR. Ve svém volném čase spolupracoval s organizacemi, které se věnovaly práci s dětmi, pořádal ukázky své práce na dětských táborech, dětských dnech atd. Byl členem několika kynologických klubů, kde podporoval výcvik psů u majitelů všech věkových skupin. Sám pořádal dětské dny a vymýšlel různé volnočasové programy pro děti. Svou prací výborně prezentoval celý Karlovarský kraj, hlavně pak město Sokolov. Pan Pilát se věnuje podpoře kynologie v kraji stále. Ještě v seniorském věku dělal podporu kynologům z věznic v Karlovarském kraji. Pomáhal také zakládat útulek pro psy Vránov pod MP Sokolov. Stále se také věnuje střelbě. Občas navštěvuje střelnici v Lomnici, kde se zapojuje do aktivit ,,staré gardy".