česky Deutsch English

Náš velký dík patří všem obětavým dárcům krve

25.11.2021, Zprávy z města
Poděkování dárcům krve.

Zlatou, stříbrnou a bronzovou plaketu MUDr. Jana Janského za pomoc, kterou ročně několikrát poskytují potřebným lidem, letos převzalo včetně děkovného listu města na 132 dárců krve. V červnu jich bylo oceněno 72 a v listopadu pak 60. „Děkujeme, že svým nezištným darem pomáháte zachraňovat životy lidí,“ stojí v poděkování podepsaném starostkou Renatou Oulehlovou.

I dárci krve se dočkali dárku, a to už vloni v červnu, kdy Nemocnice Sokolov otevřela moderní odběrové centrum v pavilonu C. Do revitalizace a vybavení centra investoval provozovatel nemocnice, společnost Penta Hospitals CZ, řádově miliony korun. Dárci i zdravotnický personál dostávají komfortní pracoviště na špičkové evropské úrovni. Díky zaměření na odběr krevní plazmy navíc centrum přispívá ke zvýšení zdrojů této nenahraditelné látky v českém zdravotnictví.

Aby se člověk stal dárcem, musí mu být od 18 do 65 let, jako prvodárce by měl člověk přijít nejpozději ve věku 50 let. Jeho váha musí být nejméně 50 kg a měl by být zdravý. Důležitý je i trvalý pobyt v České republice, proto s sebou musí mít dárce průkaz totožnosti a také kartičku pojištěnce. Měsíc před příchodem nesmí dárce užívat antibiotika a v posledním měsíci před příchodem nesmí mít přisáté klíště. Další informace jsou na webových stránkách www.nemosok.cz.

(mel)