česky Deutsch English

Na trase cyklostezky za „starákem“ sledujte značení

22.7.2020, Zprávy z města
Provoz na cyklostezce omezují stavební práce.

Proměnlivý provoz bude počínaje od středy 22. července zavedený na úseku cyklostezky podél Ohře za Starým náměstím v Sokolově. Znamená to, že podle aktuálního dění na stavbě Krejcarové lávky bude průjezd úsekem cyklostezky mezi klášterem a mostem lásky buď povolen, nebo zakázán. Informovat o tom, zda lze právě na cyklostezku vjet či ne, bude dopravní značení, které je třeba sledovat a respektovat. Město se takto snaží co nejvíce vyjít vstříc uživatelům stezky, kde je v prázdninovém čase velký provoz.

Do provozu na cyklostezce zasáhla tento týden demontáž kovové nástupní lávky k hlavnímu přemostění. Přestože byly na obou koncích inkriminovaného úseku umístěny dopravní značky zakazující vjezd na cyklostezku s vyznačením objízdné trasy, místostarosta Jan Picka se na vlastní oči přesvědčil, že značný počet cyklistů značení vůbec nerespektoval. A stejně tak nerespektoval další značku postavenou pár desítek metrů před místem, kde se můstek demontoval. Lidem ze stavby tak jejich průjezd komplikoval práci a mohlo dojít i k ohrožení zdraví cyklistů. Někteří na upozornění, že tady nyní nemají co dělat, reagovali dosti podrážděně a byli i vulgární.

Provoz na cyklostezce omezují stavební práce.Provoz na cyklostezce omezují stavební práce.Provoz na cyklostezce omezují stavební práce.Provoz na cyklostezce omezují stavební práce.Provoz na cyklostezce omezují stavební práce.

„Cyklostezka teď bude přibližně tři týdny průjezdná, projednali jsme to se zástupci stavební firmy. Provoz ale může být v této době omezen na řece a tak budou muset vodáci lodě přenášet po stezce. Proto všechny uživatele stezky, ať už vodáky nebo cyklisty či jen pěší, vyzýváme k co největší vzájemné toleranci a ohleduplnosti. A jakmile se zase na vjezdu na cyklostezku objeví značky se zákazem, prosíme o jejich respektování,“ uvedla vedoucí odboru rozvoje města Kateřina Klepáčková.

Z původní Krejcarové lávky už zmizelo zábradlí a zůstala pouze betonová konstrukce. Do té se v nejbližších dnech zakousne těžká technika, aby ji zcela odstranila. Právě v této fázi prací bude úsek řeky kolem lávky pro vodáky neprůjezdný. Pro vodáky vybudovala městská společnost SOTES na pravém břehu řeky široká zpevněná místa k vytažení lodí na břeh a opětovné nalodění za Krejcarovou lávkou. Bourání lávky, které předchází stavbě nové, se původně nemělo trefit do hlavní turistické sezony, kdy je řeka Ohře i cyklostezka plná lidí. Zahájení akce, jejímž investorem je ministerstvo financí, se ovšem kvůli administrativním záležitostem opozdilo. Demolice staré Krejcarové lávky má poté trvat asi 40 dní.

Nové přemostění řeky bude stát přibližně 57 milionů korun. Krejcarová lávka je spojnicí mezi Starým náměstím a parkem v Jižním lomu. Název lávky pochází z minulosti, kdy se za přecházení vybíraly krejcary. Město se na výstavbě nové lávky podílí jen částečně, zaplatí veřejné osvětlení, případně kamerový systém.

(mel)