česky Deutsch English

Na cyklostezce Ohře můžete jezdit a také soutěžit

10.9.2021, Zprávy z města
Ilustrační foto.

Svátek cyklostezky Ohře se letos koná po celý týden a nabídne soutěžní klání pro malé i velké cyklisty. Akce se uskuteční od soboty 11. září do neděle 19. září a její součástí bude orientačně vzdělávací soutěž o drobné dárky. Region si tak připomíná oblíbenou páteřní cyklostezku a navazuje na Den Cyklostezky Ohře. Soutěžní karty jsou k dispozici i v Infocentru Městského domu kultury Sokolov.

Účastníky čeká deset soutěžních kontrolních stanovišť ve stylu závodů v orientačním běhu a bude na každém, kdy a v jaké míře se bude chtít závodu zúčastnit. Na stanovištích budou součástí soutěže snadné otázky z historie, kultury a současnosti Karlovarského kraje. „Můžete projet celých 65 kilometrů z Chebu do Šemnice v jeden den, nebo si to rozdělit na více částí. Kromě krásné projížďky podél Ohře dostanou soutěžící praktickou lahev, která se hodí na každý cyklovýlet,“ uvedl krajský radní Patrik Pizinger  

Každý z účastníků soutěže bude potřebovat soutěžní kartu, kterou budou od 10. do 17. září vydávat partneři akce. Soutěžící by si s sebou také měli vzít lihový popisovač pro zápisy do soutěžní karty. Místa pro výdej soutěžní karty jsou následující:

Infocentrum Městský dům kultury Sokolov, náměstí Budovatelů, po - ne 8:00 – 17:00

Turistické infocentrum Cheb, Jateční 476/2, po - ne 9:00 – 17:00, přestávka 12:30 – 13:00​

​​​Informační středisko Karlovarského kraje - Krajská knihovna Karlovy Vary, Závodní 378/84, po - pá 9:00 – 19:00, so 9:00 -15:00. 

Podrobná pravidla a časový plán akce najdou zájemci na stránkách Cykloportálu Karlovarského kraje.