česky Deutsch English

Město ukončilo výkup garáží na Jižním lomu, ale...

7.8.2022, Zprávy z města
Ilustrační foto.

Město Sokolov oficiálně ukončilo k 30. červnu výkup garáží na Jižním lomu. K případnému odkoupení tady ale zbylo 38 garáží. Pokud tedy mají jejich vlastníci zájem o prodej, mohou se ještě obrátit na odbor správy majetku ve věci odkoupení pozemku s garáží městem Sokolov. Je třeba počítat s tím, že město stanovilo už na začátku odkupu garáží pevnou (nepřekročitelnou) kupní cenu ve výši 10 000 korun, která tedy stále platí.  

Město Sokolov vykupovalo v lokalitě Jižní lom pozemky včetně garáží od konce roku 2017 a většinu jich získalo. Podstatná část plánu, a to odstranit opuštěné a zchátralé garáže z lokality Jižní lom, je tedy už splněna. Zmizelo více než na 130 garáží, které v uplynulých letech město vykoupilo od jejich vlastníků. Město do budoucna plánuje, že by na území po garážích revitalizovalo a vytvořilo tady prostor podobný tomu, jaký je za Krejcarovou lávkou. A především hodlá tímto způsobem zrušit lokalitu, kde vznikají černé skládky a stahovali se sem lidé bez domova.
Téměř celá plocha, na které jsou garáže postaveny, se nachází v záplavovém území stoleté vody. Nelze tu tedy stavět žádné trvalé objekty.