česky Deutsch English

Kytice a věnce připomněly ve městě Den vítězství

7.5.2021, Zprávy z města
Pietní akt na sídlišti Vítězná.

Kytice a věnce položené na několika pietních místech v Sokolově byly v pátek 7. května připomínkou Dne vítězství a také 76. výročí konce druhé světové války. Slavnostního ceremoniálu se letos zúčastnili kromě představitelů města rovněž zástupci Karlovarského kraje, Generálního konzulátu Ruské federace v Karlových Varech a Velvyslanectví USA v České republice.

Hlavnímu aktu u památníku sovětských zajatců v Hornické ulici předcházelo položení kyticí květin ve městě. Starostka Renata Oulehlová a místostarostové Ladislav Sedláček a Jan Picka tak postupně uctili památku významného výročí v dějinách lidstva u sochy bojovníka od Sokolova před radnicí, u pamětní desky Poděkování americké armádě na Starém náměstí, u pamětní desky příslušníka RAF umístěné na Základní škole Rokycanova a také u pomníku připomínajícím lazaret pro válečné zajatce v Atletické ulici.

Poté už následoval hlavní ceremoniál u památníku sovětských zajatců, kde zástupci města a další hosté postupně položili věnce a ukloněním vzdali čest všem, kteří zahynuli v boji za svobodu. Z hostů to byli kromě jiných hejtman Petr Kulhánek, senátor Miroslav Balatka, ruský atašé Kirill Popov a zástupkyně velvyslanectví USA, chargés d'affaires Jennifer Bachus. O čestnou stráž se na místě postarali vojáci se sokoly a členy vojenského historického spolku. Na závěr pietního aktu zazněla česká hymna v podání Adély Hanzlíčkové.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde https://bit.ly/3tsiElN

(mel)