česky Deutsch English

Kvalitu cestování MHD zvýší nové přístřešky zastávek

18.5.2020, Zprávy z města
Vizualizace nových přístřešků MHD.

Kvalita cestování městskou hromadnou dopravou v Sokolově vzroste díky 38 novým přístřeškům pro cestující umístěným na zastávkách obsluhovaných autobusy MHD ve městě i jeho okolí. Nové jednotné přístřešky nahradí staré, které už mají svou životnost dávno za sebou. Výběrové řízení na jejich dodávku a montáž vyhrála společnost Inurbia a zakázka přijde na přibližně 3,6 milionu korun včetně DPH. Nové přístřešky by měly vyrůst na většině zastávek nejdéle do konce srpna.

Nosná konstrukce přístřešků bude vyrobena z konstrukční oceli a opatřena povrchovou úpravou v podobě žárového zinku. Podle konkrétního stanoviště se bude přístřešek skládat ze 4 až 6 modulů a případně bočnic na krajních modulech. Každý modul nese vlastní díl skleněné výplně tak, aby bylo možné v případě poškození vyměnit pouze poškozený díl dle zadání. Po celé délce přístřešku je v jeho vnitřní části umístěna segmentová nerezová lavice. Po celé délce a (v případě bočnic) na bočnicích je umístěna opěrka z akátového dřeva s transparentní ochrannou lazurou.

Vizualizace nových přístřešků MHD.Vizualizace nových přístřešků MHD.

Pro kotvení přístřešků typu NODUS budou zhotoveny betonové piloty. Nosné sloupy přístřešků do nich budou kotveny pomocí nerezových průviakových kotev. Díky kotevnímu spoji bude v případě nutnosti možné přístřešek odinstalovat (též znovu nainstalovat) bez nutnosti bouracích prací a bez poškození přístřešku. Na vrchní straně přístřešku bude připraveno uchycení pro označník autobusové zastávky. Pro specifická stanoviště budou příslušné přístřešky náležitě upraveny. U přístřešků nebudou chybět odpadkové koše ukotvené do země.

(mel)