česky Deutsch English

Kurz „Podnikni to!“ začal nové reálné projekty

10.5.2022, Zprávy z města
Kurz pro začínající podnikatele.

V Sokolově skončil kurz „Podnikni to!“. Pro účastníky je jeho konec zároveň novým začátkem. Jejich podnikatelské plány a nápady mají konečně příležitost naplno a bezpečně odstartovat. Kdo byli ti, kteří se pustili do hledání funkčního potenciálu svých projektů, nápadů v hlavě a zkoumání podnikatelského myšlení? 

Absolventy kurzu jsou obyvatelé města i okolních obcí, začínající i pokročilí podnikatelé. Každý v aktuální fázi svého podnikání hledal cesty jak začít, jak odbourat překážky a obavy, získat informace, nový vítr do plachet nebo jiný pohled na věc. Díky finanční podpoře města Sokolov  byl kurz pro účastníky zdarma. Jejich spolupráce s projektem „Podnikni to!“ tak umožnila účastníkům proměnit podnikatelské sny v reálné příležitosti.

Cílem pěti dvouhodinových setkání bylo nastavit systematické a konkrétní kroky, na jejichž základě lze nastartovat projekty bez rizika a s minimem financí. Nešlo jen o zcela nové podnikatelské plány, ale i projekty, které měly obohatit aktuální podnikání. Účastníci se pod vedením zkušeného podnikatele naučili odhalit potenciál svého nápadu, postupně ho budovat, hledat rizika, která jej ohrožují, komunikovat se zákazníky, prezentovat projekt před jinými podnikateli a zpracovávat zpětnou vazbu.

Absolventka kurzu Gita hodnotí: Kurz pro mě byl přínosný, opět jsem si připomněla na co si dát pozor. Tím, že podnikám, občas mám pocit, že zajedu do nějakých kolejí. Kurz mi pomohl opět zkoušet nové věci, inspirace, nové nápady.”

Kurzem to ale nekončí, naopak začíná. Absolventi pokračují v rozvíjení sebe a svých projektů v navazující komunitě Klubu podnikavců. Klub je otevřen nejen jim, ale všem zájemcům z města a okolních obcí, kteří mají chuť získat nové aktuální informace a budovat efektivní a funkční podnikání.

Představte si, že máte k dispozici plnou pozornost podnikavých lidí z vašeho města, kteří aktivně hledají odpovědi na otázky, které v podnikání právě řešíte. Přesně o tom je Sraz podnikavců, komunitní setkání jednou měsíčně v menší skupině pod vedením zkušeného podnikatele. Kromě diskusí a sdílení know-how, zde zažijete i tematická setkávání, zváni jsou také hosté a odborníci ze světa byznysu.

“Každé podnikání se skládá z toho, že člověk potřebuje po čase řešit marketing, finance a dostává se do různých oborů a odvětví,” říká člen komunity Jarda. “Klub mi pomáhá v tom, že se můžu zeptat ostatních podnikatelů, jak řeší například sociální sítě, finance nebo účetnictví a můžu tak získané informace rychleji využít pro sebe a vlastní podnikání,” poznamenal Jarda. 

Díky příspěvku města Sokolov můžete vyzkoušet testovací členství na 3 měsíce za zlomek ceny, a to za pouhých 570 Kč (190 Kč/měsíc). Navíc, pokud během tohoto období zjistíte, že Klub pro vás není, vrátíme vám bez řečí všechny peníze zpět. 

(lp)